ye-logo.v1.2
20 Серпня, 2019

Медична реформа в дії: скільки хмельничан підписало декларації із лікарями

Наталя ГАРМАТЮК Здоров'я 1143
Усі діти Хмельницького охоплені первинною медичною допомогою
Усі діти Хмельницького охоплені первинною медичною допомогою. Фото: www.5.ua

Містянам радять визначитись з вибором лікаря до липня.

Станом на 1 лютого 2019 року у Хмельницькому лікарі первинної ланки заключили 202 тисяч 962 декларації. Як повідомляють у міськраді, ця кількість складає 76,4% від усього наявного населення в місті Хмельницькому.

«Педіатри заключили 52 тисяч 274 декларації, тобто 102,56% від зареєстрованих в місті дітей. Отже, все дитяче населення міста охоплено первинною медичною допомогою. Як свідчать дані, з міськими лікарями заключили декларації і ті батьки, діти яких зареєстровані поза межами міста. В місті понад 200 лікарів первинної ланки підписують декларації на надання первинної допомоги, 37 лікарів вже набрали необхідну кількість пацієнтів. В тому числі 16 лікарів загальної практики-сімейних лікарів та 21 педіатр», - кажуть у міськраді.

Більше 70% дорослих визначилися з вибором сімейного лікаря. Аналізуючи вікову структуру дорослих декларантів, слід зазначити, що у категорії 65 років і старші вибрали сімейного лікаря 98,85% хмельничан. У віковій категорії 40-64 роки декларації уклали 69,32% мешканців та у категорії 18-39 років - лише 60,75%.

У Міністерстві охорони здоров'я радять українцям укласти декларацію із сімейним лікарем до липня. Адже безплатно послуги отримати можна буде лише за скеруванням від сімейного лікаря, терапевта або педіатра.

Нагадаємо, що у липні 2019 року стартує другий етап медичної реформи, який торкнеться діагностики. Зокрема, за направленням сімейного лікаря, пацієнт гарантовано отримає понад 50 медичних послуг безкоштовно. Надалі за інші потрібно буде заплатити.

У випадку якщо пацієнт звертається без направлення сімейного лікаря, навіть у комунальній поліклініці, потрібно буде заплатити за обстеження та медичну послугу. 

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Популярні новини

Останні оголошення

  Так  Ні, дякую