ye-logo.v1.2

Секрети Клеопатри тепер відомі усім

Здоров'я 7255

Знайти гармонію душі і тіла, стати привабливою і молодою допоможуть СПА-процедури

Так хочеться хоч зрідка потішити себе і своє тіло чимось приємним і корисним. Медики і косметологи радять пройти деякі процедури, які покращать самопочуття, допоможуть виглядати молодою і гарною. Комплекс таких процедур називається красивим словом «СПА» – це абревіатура латинського словосполучення «sanus per aquam», що у перекладі означає «здоров’я через воду». Але є й інші версії походження цього слова. Дехто переконаний, що SPA – це назва містечка у бельгійських Арденнах, де є джерело мінеральної води, яка повертає сили й молодість. Інша версія пов’язана з Петром Першим. Розповідають, що він, мандруючи Європою, десь скуштував чистої мінеральної води. «Спасибо!» – сказав цар. Слово сподобалося, і відтоді джерело почали називати «Спасибо». Потім «сибо» загубилося, і залишилося «спа».
Власне, найпростіші СПА-процедури добре відомі навіть нашим бабусям. Це – душ Шарко, циркулярний душ, гідромасажна ванна. І хоч там використовувалася не термальна, а звичайна вода, вже після першої процедури відчувався і позитивний вплив. Взагалі ж СПА-процедурам надавати перевагу почали досить давно: Клеопатра у цій справі була далеко не першою. А у Стародавньому Римі люди позбувалися недугів та захворювань з допомогою купання в термальних джерелах.
Сьогодні поняття СПА досить широке: це – оздоровчий комплекс процедур з використанням морської, термальної, мінеральної чи прісної води, морських водоростів, цілющих трав чи лікувальних грязей, мета яких – гармонія тіла і душі. Ми розповімо про деякі процедури для тіла, які виконують у нашому обласному центрі.
Масаж, обгортування, ванни й аромати
Масаж має позитивний вплив на весь організм: на шкіру, внутрішні органи та суглоби. Завдяки масажу підвищується життєвий тонус, покращується самопочуття, знижується нервове збудження, шкіра стає пружною та здоровішою. З допомогою масажу можна позбутися болю, відновити діяльність нервової системи. СПА-масаж дозволяє позбутися зайвої ваги та целюліту. Одним з видів СПА-масажу є гідромасаж, або підводний душ-масаж. Дія струменів води стимулює і додає тонусу тканинам і м’язам, активізує обмінні процеси, сприяє зниженню ваги. Гідромасажна ванна – панацея від стресів, напруги і краща броня від несприятливого навколишнього середовища.
Пілінг – особлива процедура очищення шкіри. Пілінг тіла сприяє очищенню шкіри, відлущуванню змертвілих клітин, стимулює кровообіг. Процедура сприяє зменшенню підшкірного жирового шару, робить шкіру м’якою та пружною. Найкращий ефект досягається при поєднанні масажу, пілінгу та обгортувань.
Обгортування. Зазвичай, проводяться з використанням водоростів, трав, грязі. Сприяють оздоровленню усього організму, зменшують жирові відкладення, ефективно борються з целюлітом. Обгортування з грязями, до того ж, знімають біль у суглобах та напругу у м’язах. СПА-обгортування з морськими водоростями пом’якшують та заспокоюють шкіру. Медові обгортування корисні тим, що усі живильні та корисні речовини з меду проникають у шкіру і роблять її м’якою, бархатистою та пружною. Шоколадні обгортування корисні при целюліті.
Ароматерапія – буквально – «лікування ароматами». Настоянки, масла супроводжують багато СПА-процедур. Вони додаються у ванни, використовуються під час масажу, при обгортуваннях. Ароматерапія – прекрасна можливість підвищити імунітет, позбутися багатьох недугів.
Ванни. Взагалі, для СПА-процедур широко використовується вода. Це – купання у басейні, душі. І, звісно, ванни. Це – і метод лікування багатьох захворювань, і можливість відновити сили після трудових буднів та просто набратися хорошого настрою і позбутися втоми. Зазвичай, у ванни додають сіль, аромамасла. Приміром, при захворюваннях суглобів та м’язів, холециститах, гінекологічних хворобах та зайвій вазі корисно приймати соляні ванни. Хвойні ванни знімають напругу, заспокоюють. Активність обмінних процесів підвищить ванна з гірчицею. Також вона буде корисною при хворобах дихальних шляхів, нервової системи.
Сауна позитивно впливає на терморегуляцію організму. Вивчений позитивний вплив сауни на нервову систему. Висока температура у сауні активізує діяльність серця. Однак, якщо у вас високий тиск, перебування у сауні має не перевищувати 10 хвилин. Найбільшим є позитивний вплив сауни на шкіру: покращується колір та стан шкіри, вона стає ніжною. Так само сауна сприяє зменшенню ваги. Тільки після одного відвідування вага тіла зменшується, в середньому, на два відсотки. Але в сауну можна ходити не усім, тому перед відвідуванням проконсультуйтеся з лікарем.
Кому СПА-процедури необхідні, а кому – шкідливі
Показами для СПА-процедур можна назвати: втому, стрес, безсоння, часті респіраторні захворювання, гормональні порушення, малорухливий спосіб життя, неправильне харчування, целюліт, невелику зайву вагу, відчуття важкості у ногах, а також як реабілітацію після травм та відновлення у післяпологовий період (через два-три місяці після пологів). Однак, є і протипокази: гострі інфекційні, гострі запальні чи вірусні захворювання шкіри та внутрішніх органів, онкологічні хвороби, проблеми з тиском, варикозне розширення вен, вагітність.
Де знайти СПА-допомогу у Хмельницькому
А з цим у нашому обласному центрі не густо. Власне, комплекс справжніх СПА-процедур можна пройти лише у «Велнес СПА-центрі» клініки «Мед Арт». Тут запропонують гідромасаж і звичайний масаж, бальнеотерапію, пілінг, обгортування з водоростями. Причому, фахівці радять робити все у комплексі. Для відвідування СПА-центру потрібно виділити якщо не увесь день, то хоча б годинок п’ять. Які саме процедури вам необхідні, визначить спеціаліст. Тут же, після СПА-процедур, можна зробити манікюр і педикюр, і з гарним настроєм покинути заклад. Ще однією перевагою СПА-центру є те, що усі процедури проводяться під наглядом лікаря. Так само лікар дерматокосметолог приймає в Подільському науково-медичному центрі. Тут допоможуть вашому обличчю подовше зберегти молодість. Щодо саун, то в обласному центрі їх чимало, причому у деяких таких закладах можна ще й масаж зробити. Масаж пропонують багато різних закладів – від косметологічних салонів до спортивно-оздоровчих комплексів. Антицелюлітні програми, курси масажу можна пройти у салоні «Косметологія ХХІ століття», лікувально-косметологічному центрі «Клеопатра», у деяких фітнес-клубах.
 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую