ye-logo.v1.2
23 Вересня, 2019

На Шепетівщині хворий на сказ собака поранив господарку

Даша ПАСТЕРНАК Здоров'я 1946
Результат лабораторного дослідження підтвердив захворювання тварини
Результат лабораторного дослідження підтвердив захворювання тварини. Фото: ілюстрація shutterstock.com

Жінку відправили до лікарні.

Подія трапилася днями у селі Хутір, що на Шепетівщині. До лікаря ветеринарної медицини звернулася жінка та розповіла про те, що її власний собака, якого вона напередодні відпустила з прив’язі, повернувшись додому був агресивним.

«Тварина напала на кота і почала його гризти. При спробі їх роз’єднати та прив’язати собаку, пес наніс подряпину господарці. Собаку було вимушено забито», - йдеться у повідомленні на Фейсбук-сторінці Шепетівської райдержадміністрації.

Спеціалісти служби ветеринарної медицини на місці події відібрали матеріал для дослідження на сказ. «Результат лабораторного дослідження підтвердив захворювання тварини на сказ. Причина виникнення захворювання – природне вогнище сказу, постійна циркуляція вірусу в дикій фауні. Громадянку направлено в Шепетівську центральну районну лікарню до лікаря-рабіолога. (лікар, який займається вивченням, боротьбою та профілактикою сказу)», - додають у прес-службі.

Довідка: Сказ – небезпечне вірусне інфекційне захворювання, що передається людині під час укусу або контакту із слиною хворої тварини. Однією з основних ознак розвитку захворювання є водобоязнь, утруднення під час ковтання рідини, поява судом при спробі пити воду. Тому сказ називають ще й гідрофобією. З моменту появи ознак і симптомів хвороби сказ стає смертельним.

Якщо Вас укусила тварина або її слина потрапила на Вашу шкіру чи слизові оболонки, головне – швидко промити рану (подряпину) водою з милом, обробити краї рани спиртовим розчином йоду, накласти стерильну пов’язку і цього ж дня слід звернутися до травматологічного пункту. Єдиним захистом від хвороби є щеплення. Необхідною умовою є з’ясування ім’я та адреси господаря тварини. Це необхідно для того, щоб ветеринар міг спостерігати за станом тварини протягом 10 діб від моменту укусу.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую