ye-logo.v1.2
3 Квітня, 2020

На Хмельниччині виявили небезпечне паразитне захворювання

Здоров'я 22246
Наразі єдиний спосіб вилікувати ехінококоз печінки — хірургічне втручання
Наразі єдиний спосіб вилікувати ехінококоз печінки — хірургічне втручання. Фото: ілюстративне shutterstock.com

Паразит може потрапити в організм людини після контакту із собакою.

Нещодавно в Білогірському районі медики зареєстрували випадок захворювання ехінококозом печінки. Його виявили у 45-річного місцевого жителя після оперативного втручання. Збудником захворювання є паразити.

За інформацією Хмельницького обласного лабораторного центру, звернувшись до медиків чоловік скаржився на відчуття тяжкості в правому підребер’ї, щемлячий біль та загальну слабкість. Лікарі прийняли рішення хірургічно видалити новоутворення правої долі печінки. Після лабораторного дослідження кісти виявилося, що її викликав паразит.

Як правило, уражених ехінококом хворих виявляють під час ультразвукового дослідження. Проте не завжди кісту на печінці медик може асоціювати з ехінококом (видом плоских червив, які паразитують у собак).

«Це захворювання може тривалий час протікати безсимптомно. Проте зі збільшенням розмірів ехінококової кісти у хворого з’являються скарги. Зокрема, виникають розлади травлення, печінка збільшується в розмірах, змінюється її структура. Може спостерігатися пожовтіння білків очей, слизових оболонок і шкірних покривів. Як реакція організму на наявність живих паразитів можуть виникати інші симптоми — втрата ваги, кропив’янка, алергічні реакції», — повідомляють у лабораторному центрі.

Як повідомляють медики, збудником ехінококозу людини є личинкова стадія ціп’яка ехінокока. Коли вона потрапляє в організм людини, то розростається у печінці в кісту.

Наразі не існує жодного препарату, який би вилікував це захворювання. Лікування проходить лише шляхом хірургічного втручання. Після операції впродовж двох років пацієнт підлягає диспансерному нагляду.

Зазвичай паразит передається людині під час контакту із зараженими собаками, на шерсті яких можуть знаходитися яйця та членики ціп’яків ехінокока. Через брудні руки вони потрапляють в організм людини. Також людина може заразитися споживаючи немиті овочі, ягоди, фрукти, забруднені фекаліями собак.

Як уникнути зараження?

1. Дотримуватися правил власної гігієни, ретельно мити руки.

2. Не вживати сиру воду з неперевірених джерел.

3. Ретельно мити овочі, фрукти та лісові ягоди.

4. Сільськогосподарські роботи проводити лише в рукавичках.

5. Проводити регулярну дегельмінтизацію домашніх собак і котів.

Читайте також: За вихідні понад три десятки хмельничан стали жертвами кліщів

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Віддалена робота

  Так  Ні, дякую