ye-logo.v1.2
7 Грудня, 2019

У Хмельницькому відмічається ріст захворюваності на гострі менінгіти

Надія СВІНЦІЦЬКА Здоров'я 2888
     Причиною захворювання на менінгіти може бути ентеровірусна інфекція
Причиною захворювання на менінгіти може бути ентеровірусна інфекція. Фото: persha.kr.ua

Менінгіт становить небезпеку для життя людини, адже це захворювання класифікується як надзвичайний стан.

У 2019 році у Хмельницькому зафіксовано 26 хворих з підозрою на гострий менінгіт. Лише в липні на небезпечну недугу захворіло 10 хмельничан. Про це повідомили у Державній установі «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ Ураїни».

«За аналогічний період 2018 року було зареєстровано 13 випадків. За 6 місяців поточного року лабораторно підтвердилось 12 випадків, в тому числі 1 випадок менінгококової інфекції, 8 випадків вірусних менінгітів та 3 випадки гнійних менінгітів. Серед захворівших 8 дорослих та 18 дітей. З 26 осіб – 7 звернулися за медичною допомогою аж на 3-5 день після захворювання», - йдеться у повідомленні.

До речі, в Хмельницькому районі в поточному році зареєстровано 3 випадки гострих менінгітів проти 4-х в 2018 році за аналогічний період.

Довідка:

Менінгіт – це запалення мозкової оболонки, що покриває головний та спинний мозок людини. Запалення можуть спричинити віруси, бактерії або інші мікроорганізми. Менінгіт становить небезпеку для життя людини, тому це захворювання класифікується, як надзвичайний стан.

Найбільш поширеними симптомами менінгіту є: головний біль, ригідність потиличних м’язів, підвищення температури тіла до 39-40 С, сплутаність свідомості, блювота, боязнь світла та гучного шуму, часто дратівливість та сонливість, виникає набряк головного мозку, що небезпечно для життя. Якщо є висип, то це вказує на те, що хвороба менінгококової етіології. Інкубаційний період становить від двох годин до 10 діб, через що має значення раннє звернення за медичною допомогою, щоб своєчасно розпочати лікування і уникнути ускладнень. Несвоєчасно розпочате лікування особливо у дітей може призвести до смертельного випадку.

Найчастіше ця хвороба виявляється у дітей шкільного та дошкільного віку, у яких ослаблений імунітет через часті захворювання на ГРВІ, дорослі хворіють рідше.

Причиною захворювання на менінгіти може бути ентеровірусна інфекція, яка передається оральним шляхом під час купання, споживання сирої забрудненої води, через немиті фрукти та овочі. Вірусний менінгіт може розвиватись у хворих, що перенесли гостру вірусну інфекцію, несвоєчасно проліковану, і як ускладнення в свою чергу енцефаліти, перикардити, захворювання нирок.

Щоб уникнути захворювання на менінгіт необхідно дотримуватись таких правил:

• не використовувати для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання;
• перед споживанням овочів, фруктів їх необхідно добре промити проточною питною водою, обдати окропом, не купувати продукти на стихійних ринках;
• при захворюванні на гостру вірусну інфекцію дотримуватись постільного режиму та лікування згідно рекомендацій лікаря;
• також потрібно уникати контакту з хворими на вірусні інфекції, зміцнювати імунітет;
• у випадку виявлення перших ознак захворювання потрібно терміново звернутись до найближчої лікувальної установи або негайно викликати швидку допомогу.

Читайте також: Чи компенсує сон на вихідних недосипання протягом тижня

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую