ye-logo.v1.2
5 Грудня, 2020

З вересня в аптеках почнуть з’являтися ліки зі спеціальним маркуванням

Здоров'я 3491
Новий мобільний додаток, який планують запустити до кінця 2019-го, допоможе пацієнтам відрізнити справжні ліки від підробок
Новий мобільний додаток, який планують запустити до кінця 2019-го, допоможе пацієнтам відрізнити справжні ліки від підробок. Фото: ілюстративне healthcareinamerica.us

Таким чином пацієнти зможуть відрізнити справжні ліки від підробок.

Днями Кабінет міністрів України ухвалив постанову, яка дасть змогу боротися з підробленими медпрепаратами. Вже з вересня цього року на їх упаковках почнуть наносити спеціальне маркування, за допомогою якого можна буде перевірити їх оригінальність.

Як повідомляють у Міністерстві охорони здоров’я України, двомірний штрих-код на упаковки медпрепаратів наноситимуть під час їх виробництва на заводах. Інформацію про них заноситимуть у єдину державну систему проведення моніторингу обігу лікарських засобів.

«Нині майже всі іноземні препарати, які продаються в Україні, вже мають двомірне кодування упаковок. Деякі українські фармкомпанії вже придбали необхідне обладнання і маркують свої ліки. Таке кодування дозволить державі відстежувати весь ланцюжок постачання ліків: від виробництва чи імпорту до продажу в аптеці. Завдяки цьому відповідальні органи вчасно реагуватимуть на порушення», — йдеться у повідомлені.

Також в Міністерстві обіцяють орієнтовно до кінця року запустити мобільний додаток, який дозволить кожному пацієнтові відскакувати ці штрих-коди й перевірити оригінальність препарату. Наразі робота над розробкою додатку все ще триває.

Фактично це є пілотним проєктом боротьби з підробленими ліками, який триватиме до 2020 року. Після оцінки його ефективності будуть запущені його другий і третій етапи, в рамках яких таке маркування на упаковках медпрепаратів стане обов’язковим для виробників та імпортерів.

Читайте також: На Хмельниччині майже пів сотні осіб заразилися хворобою Лайма

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Здам житло

  Так  Ні, дякую