ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

На Хмельниччині майже пів сотні осіб заразилися хворобою Лайма

Здоров'я 16824
Найбільше випадків інфікування хворобою Лайма було зареєстровано у Хмельницькому та у Кам
Найбільше випадків інфікування хворобою Лайма було зареєстровано у Хмельницькому та у Кам'янець-Подільському. Фото: styler.rbc.ua

Подоляни інфікувалися через укуси кліщів.

За шість місяців 2019 року хворобу Лайма діагностували у 43 мешканців області. Їм призначили відповідне лікування.  За словами завідувача відділення особливо небезпечних інфекцій держустанови «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Віталія Овчарука, цього року людей, в яких через укуси кліщів діагностували цю небезпечну хворобу, дещо більше, ніж торік. 

«У минулому році за аналогічний період це інфекційне захворювання виявили у 35 осіб. Однією з причин такої різниці в цифрах може бути те, що цьогоріч кліщі на Хмельниччині активізувалися дуже рано. Перші повідомлення про укуси почали надходити ще наприкінці березня. Наразі пік активності кліщів вже минув. Проте, скоро, а саме у вересні-жовтні, кліщі знову дадуть про себе знати. Тому, поки не обпаде усе листя, потрібно бути обережним», – каже Віталій Володимирович.

До теми: Кожен третій кліщ інфікований: як перевірити і скільки це коштує

Найбільше випадків інфікування хворобою Лайма було зареєстровано у Хмельницькому та у Кам’янці-Подільському – по 15 хворих. В Ізяславському районі захворіло 4 особи, 3 – в Кам’янець–Подільському районі, по 1 – в Білогірському, Городоцькому, Дунаєвецькому, Красилівському, Хмельницькому та Шепетівському районах.

Загалом, впродовж шести місяців 2019 року до лабораторії особливо небезпечних інфекцій люди з усієї області принесли 347 кліщів, з яких 117 були інфіковані бореліями.

«Серед 272 кліщів, які принесли на дослідження межканці Хмельницького, 91 паразит був заразний. З Кам’янця-Подільського було досліджено 27 кліщів і 12 з них були інфіковані», - каже Віталій Овчарук.

Дослідження кліщів проводять у лабораторії особливо небезпечних інфекцій Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» за адресою: м. Хмельницький, вул.Храновського,12. Контактний телефон лабораторії (0382) 67-29-70. Для консультації і роз’яснень звертатися в Хмельницький міськрайонний відділ, вул. Пилипчука, 55 тел. (0382) 72-03-05.

Довідка:

Хвороба Лайма – це інфекційне захворювання, яке може мати хронічний або гострий перебіг і уражати серце, суглоби, нервову систему і шкірні покриви. Ризик зараження на хворобу Лайма, як кажуть лікарі, залежить від тривалості присмоктування. Якщо кліщ був на тілі менше ніж добу, ймовірність інфікування доволі мала, проте після третьої доби наближається до 100%. Тривалість інкубаційного (прихованого) періоду під час хвороби Лайма становить від однієї до 60 діб, найчастіше – 14 діб. Симптоми розвитку хвороби: набряк і почервоніння в місці укусу, висип на шкірі, підвищення температури тіла, головний біль, біль у суглобах і м’язах, швидка стомлюваність, ломота в тілі, озноб. Тож якщо помітили на тілі кліща чи червоні плями невідомого походження, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем.

Читайте також: Обробка парків від кліщів: петиція є, а механізму її втілення поки немає

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую