ye-logo.v1.2
29 Січня, 2020

Доступні ліки: безоплатних препаратів побільшало

Ірина ОЛІЙНИК Здоров'я 1711
Найбільше рецептів виписано у Хмельницькому та Кам'янці-Подільському
Найбільше рецептів виписано у Хмельницькому та Кам'янці-Подільському. Фото: uain.press

На Хмельниччині виписали майже 191 тисячу електронних рецептів.

Учора, 15 серпня, Міністерство охорони здоров’я України розширило реєстр ліків, які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безоплатно. Він збільшився на 14 позицій з 64 до 78. Загалом у переліку безоплатних ліків або таких, що підлягають частковій компенсації, наразі 254 лікарських засоби.

Як повідомляють на сайті Хмельницької облдержадміністрації, цього року станом на 16 серпня на Хмельниччині за цією програмою виписали майже 191 тисячу електронних рецептів. Найбільшу кількість рецептів отримали пацієнти із серцево-судинними захворюваннями – 153 тисячі. Понад 31 тисячу рецептів виписали хворим на цукровий діабет, а 6 тисяч – хворим на бронхіальну астму.

«Найбільше рецептів виписано у Хмельницькому та Кам’янці-Подільському, що зрозуміло, адже це найбільші міста в області. А от Ізяслав, де пацієнти отримали майже 10 тисяч рецептів на «Доступні ліки», обігнав Старокостянтинів та Славуту, що свідчить про активну роботу сімейних лікарів», - зазначають в облдержадміністрації.

До теми: З вересня в аптеках почнуть з’являтися ліки зі спеціальним маркуванням.

Додають, що саме активність сімейних лікарів впливає на кількість обізнаних з можливостями програми «Доступні ліки». Про це свідчать статистичні дані щодо кількості рецептів, виписаних у селах. Так, лідерами в області є села Гвардійське та Мукша Китайгородська, де виписали рецептів більше, ніж в таких районних центрах як Дунаївці та Стара Синява.

Нагадаємо, пацієнт може отримати електронний рецепт на безоплатні або з невеликою доплатою ліки, які входять до програми, у лікаря, якого обрав за декларацією. А отримати їх можна у будь-якій аптеці, яка має договір з Національною службою здоров’я України - незалежно від місця проживання чи реєстрації.

Переглянути оновлений перелік лікарських засобів, які підлягають компенсації по урядовій програмі «Доступні ліки», можна тут. А з картою аптек, що беруть участь у програмі «Доступні ліки» - тут.

 

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую