ye-logo.v1.2
30 Березня, 2020

У Хмельницькому зросла кількість захворювань на кашлюк

Здоров'я 5493
Всі діти, які захворіли на кашлюк, не були вакциновані проти нього
Всі діти, які захворіли на кашлюк, не були вакциновані проти нього. Фото: ілюстративне focus.de

Усі захворілі не мали щеплення проти цієї хвороби.

Впродовж семи місяців цього року в обласному центру було зафіксовано 14 випадків захворювання на кашлюк, що майже вдвічі перевищує показники аналогічного періоду 2018-го. Про це повідомили у Хмельницькому обласному лабораторному центрі Міністерства охорони здоров’я України.

За інформацією обласного лабораторного центру, з 14 людей, які захворіли у Хмельницькому на кашлюк, 13 — діти. Зокрема, цим захворюванням заразилося троє дітей до одного року та шестеро віком один-чотири роки. Крім того, кашлюк підхопив один дорослий. Усі вони не були щеплені проти цієї хвороби. Для порівняння, минулого року захворіло лише восьмеро хмельничан.

Крім того, зросла кількість захворювань і у Хмельницькому районі. За сім місяців з цією хворобою зіткнулося восьмеро дітей. Усі вони теж не отримували щеплень. Натомість торік у районі було зафіксовано лише один випадок кашлюка. 

«Основним клінічним симптомом кашлюка є кашель, який триває довше 14 днів. Джерелом інфекції може бути хворий в активній або у стертій формі. Передається кашлюк повітряно-крапельним шляхом. Хворі виділяють коклюшну паличку до 28-30 днів від початку захворювання. При несвоєчасному зверненні за медичною допомогою кашлюк може призвести до таких ускладнень як бронхіт, пневмонія, енцефалопатія», — повідомляють у Хмельницькому обласному лабораторному центрі.

Медики запевняють, що єдиним і надійним засобом профілактики кашлюка є вакцинація. Вона проводиться дітям починаючи двомісячного віку. Тоді вони отримують перше щеплення.

Читайте також: Безкоштовна магнітно-резонансна томографія у Хмельницькому: що змінилося

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую