ye-logo.v1.2
26 Лютого, 2020

Медики назвали причину отруєння людей на весіллі в Ізяславі

Здоров'я 5467
У шістьох з дев'яти захворілих був виявлений золотистий стафілокок
У шістьох з дев'яти захворілих був виявлений золотистий стафілокок. Фото: ілюстативне з tmu.org.ua

У лікарню було госпіталізовано дев’ятеро людей.

Медики назвали причину, яка спровокувала отруєння людей на весіллі в Ізяславі. Нагадаємо, 10 вересня до Ізяславської районної лікарні почали поступали люди з ознаками отруєння. Усі вони були на весіллі в Ізяславі у місцевому закладі громадського харчування. На лікарняних ліжках опинилося дев’ятеро осіб.

«Результати лабораторного дослідження показали, що причиною спалаху став золотистий стафілокок, який був виявлений у працівника закладу ресторанного господарства та у твердому сирі, який був у стравах. У шістьох з дев’яти захворілих виявлений аналогічний збудник», - розповіла лікар-епідеміолог Державної установи «Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України» Лариса Венгер.

Відомо, що стан хворих стабілізувався і троє осіб вже виписані з лікарні.

Довідка:

Стафілококи – це бактерії, які є однією з головних причин харчових отруєнь. Їх є понад сто відомих видів. Найбільш патогенним (здатним викликати захворювання) є золотистий стафілокок. Розповсюджується як повітряно-крапельним (при кашлі, чханні та просто диханні), так і контактно-побутовим шляхом (через різні предмети), потрапляє до організму з їжею.

Золотистий стафілокок має здатність розмножуватись у харчових продуктах. Найчастіше - у молочній продукції, м’ясній (напівфабрикати, ковбаси) та кондитерських виробах, рибі (слабосолоній, консервах).

Стафілокок здатний виробляти ентеротоксини, які є отрутою для людини. Захворювання людей виникає після споживання їжі, яка містить як живі бактерії, так і їхні токсини.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую