ye-logo.v1.2

Червоне вино підвищує імунітет

Здоров'я 4397

І навіть уповільнює процеси старіння. Але лише у невеликих дозах

Алкоголь шкідливий  для нашого організму – істина не нова. Однак,  люди продовжують вживати спиртні напої. Не обійдеться і великодній стіл без келиха вина, хоч церква і не схвалює цього. Корисно пити вино чи ні? Про це ведуться суперечки тисячоліттями.
Відчуття міри
У ложці – ліки, у склянці – отрута. Це стосується і алкоголю. Щоправда, медики дають «добро» лише на вино, про міцніші напої, якщо хочете бути здоровими, краще забути. Й головне при цьому – відчуття міри, якого так часто нам бракує. «Після Великодніх свят дуже багато людей потрапляють до лікарні із загостреннями серцево-судинних та шлунково-кишкових захворювань, – каже головний лікар обласного кардіодиспансеру Ігор Салабай. – Основна причина цього – вживання жирної «важкої» їжі у поєднанні з великою кількістю алкоголю». За дослідженнями фахівців, корисною вважається норма вина – 100-120 грамів на день. Та й то не щодня, застерігає Ігор Олегович, а двічі-тричі на тиждень.
Червоне проти білого
«Багаточисленні дослідження довели користь червоного вина, – розповідає Ігор Салабай. – Але  це стосується лише сухого вина. У ньому міститься найменша кількість цукру та спирту і найкраще  зберігаються усі корисні властивості». Адже цукор  призводить до порушення роботи підшлункової залози. Етиловий спирт руйнує структуру клітин. Тому не варто зловживати лікерами та десертними винами. «У червоному виноградному вині є елементи, важливі для здоров’я людини, – продовжує Ігор Салабай. – Вони покращують обмін речовин, зменшують рівень холестерину, підвищують гемоглобін у крові та імунітет загалом. Цього року при затяжній весні й послабленні імунітету корисні глінтвейни — з корицею, цитрусовими. Але наголошую: використовуйте сухе вино і не пийте його більше 120 грамів на день».
Важливо знати: якщо ви стежите за своїм здоров’ям, то пам’ятайте, що цілющими властивостями володіє лише  натуральне, якісне вино. У фальсифікатах лікувальні властивості не проявляються. Термін витримки вина на його користь теж жодним чином не впливає: з роками росте тільки ціна напою, а не кількість вітамінів або флавоноїдів.
До речі, довгий час вважалося, що біле вино некорисне. Проте американські учені довели, що воно, як і червоне, захищає серце і кровоносні судини.  Вживання легких білих вин корисне для роботи серцевого м’яза, а сухі білі вина, розбавлені мінеральною водою, допомагають при атеросклерозі. Що стосується рожевого вина, воно корисне при проблемах з шлунком, коліті, хворобах печінки, гіпертонії, слабкій серцевій діяльності.
Вино та великодні традиції
Володимир Марущак, протоієрей храму «Всіх святих землі  Української» православної церкви Київського патріархату, каже, що усього, в тому числі й споживання вина, має бути вміру. Тож на свята, особливо на Великдень, спробувати трішки червоного вина – не гріх.
Традиційно, з усіх хмільних напоїв церква використовує саме кагор — для причастя. Раніше виноградне вино було розкішшю, тому в церкві під час причастя його мало не вдесятеро розводили водою. Втім, споживати кагор на Великдень та освячувати його разом з паскою і крашанками почали лише наприкінці ХІХ століття. Бо насправді, звичай смакувати вином на Великдень не передбачений церковними традиціями. Деякі дослідники притримуються думки, що традиція на свято Воскресіння пити червоне вино була ініційована самими українцями, які у Великодні вбачали ще й свято приходу весни, воскресіння природи і всього сущого. Тому, хоча Біблія і не передбачає смакування вина на Великдень, вона його й не заперечує.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую