ye-logo.v1.2
19 Вересня, 2020

У Хмельницькому спостерігають підвищення захворюваності на грип

Здоров'я 2468
Наразі у Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває 12 осіб з діагнозом грип
Наразі у Хмельницькій інфекційній лікарні перебуває 12 осіб з діагнозом грип. Фото: з архіву

Однак медики кажуть, що епідемічний поріг не перевищено.

У Хмельницькій інфекційній лікарні, станом на 13 січня, З діагнозом грип перебуває 12 осіб. Головний лікар медустанови Оксана Піддубна каже, що лише за вихідні до лікарні потрапило семеро хмельничан з таким діагнозом.

«Ми були готові до зростання кількості хворих на грип та ГРВІ. Цього року ситуація спокійніша, ніж торік, однак говорити про те, що епідемії не буде, зарано: зима ще не закінчилася. Усі хворі, які до нас потрапляють, мають уже ускладнення у вигляді пневмоній. Семеро з 12 хворих перебувають у реанімації, серед них вагітна жінка. У всіх госпіталізованих виявлений грип типу А (H1N1)», - каже головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна.

Тим часом у ДУ «Лабораторний центр МОЗ України у Хмельницькій області» підрахували кількість хворих на грип та ГРВІ, які були зареєстровані минулого тижня по області.

«З 6 по 12 січня на Хмельниччині захворіло 4010 осіб, що на 53 особи більше, ніж попереднього тижня.

Госпіталізовано до лікарень області 166 хворих. Минулого тижня рівень захворюваності був нижчий за пороговий рівень на 51 відсоток», - каже завідувачка відділення організації епідеміологічних досліджень ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Тетяна Федак.

До речі, за прогнозом ВООЗ, цього епідсезону циркулюватимуть два штами вірусу грипу типу А «Канзас» (Н3N2) і «Брісбен» (Н1N1) і два типу В – «Колорадо» і «Пхукет».

Читайте також: У хмельницьких аптеках з’явилася вакцина проти грипу: де купити і яка ціна

Як відрізнити грип від застуди?

Головний лікар Хмельницької інфекційної лікарні Оксана Піддубна каже, що у період збільшення кількості хворих на грип та застуду важливо вміти розпізнати, коли обов’язково потрібно звернутися до спеціаліста для огляду

«Основна різниця у симптомах грипу і ГРВІ полягає у тому, що грип розпочинається раптово і гостро, а впродовж періоду хвороби різко виражені ломота в тілі, озноб, головний біль і біль у м’язах, а ГРВІ,зазвичай, починається поступово і супроводжується відчуттям «розбитості» та загального нездужання. Небезпека грипу або тяжкої застуди полягає в ускладненнях, які можуть вартувати навіть життя. Тому важливо вчасно розпізнати хворобу та розпочати необхідне лікування», - радить Оксана Вікторівна.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Інформація з інших ресурсів

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую