ye-logo.v1.2

Не коронавірусом єдиним: що робити, якщо у вас «шумить у вухах і бамкає в голові»?

Здоров'я 8182
Лікарка каже, найчастіше з підозрами на гіпертонію люди звертаються після 45-ти років
Лікарка каже, найчастіше з підозрами на гіпертонію люди звертаються після 45-ти років. Фото: Національна служба здоров'я України

Всі розмови зараз про коронавірус і все, що навколо цієї теми – на порядку денному у суспільстві.

Але, на жаль, інші хвороби нікуди не зникли. Щороку в Україні гіпертонію вперше виявляють у 430 тисяч пацієнтів. Зараз у нас близько 12-13 млн таких хворих, тобто майже кожен третій. Якщо Ви виявили у себе симптоми гіпертонії або входите до групи ризику, обов’язково сходіть до сімейного лікаря, з яким Ви уклали декларацію і проконсультуйтесь.

Які ж ознаки, симптоми захворювання на гіпертонію? «Шумить у вухах і бамкає в голові», – такі скарги нерідко чують сімейні лікарі. Це може означати, що у людини постійно підвищений артеріальний тиск.

«Головний біль, запаморочення, шум у вухах, «пливе перед очима» (порушення зору), біль у серці, набряки ніг – це все теж симптоми гіпертонії. Якщо Ви помітили їх у себе – обов’язково зверніться до вашого сімейного лікаря. У разі потреби він направить Вас на аналізи та обстеження. Якщо діагноз підтвердиться, лікар призначить лікування, допоможе підібрати препарат, який підійде саме Вам – нині фармакологія пропонує велику кількість ліків проти гіпертонії. Свій тиск важливо контролювати і непогано мати свій тонометр, радить лікар загальної практики комунального некомерційного підприємства «Шепетівський центр ПМСД» Лілія Макарчук.

Щоб зрозуміти, що Ви у групі ризику і що Вам треба звернутися до вашого сімейного лікаря, треба прислухатися до свого організму.

Лікарі кажуть, є низка факторів, які підвищують вірогідність захворіти на гіпертонію: надмірна вага; малорухливий спосіб життя; зловживання алкоголем; вік; часті стресові ситуації; куріння; звичка надмірно солити та перчити їжу. Особливо уважно стежити за своїм тиском треба тим, хто має інші хронічні захворювання. Якщо роками ігнорувати факт того, що у вас гіпертонія, це може призвести до таких небезпечних наслідків, як інфаркт, інсульт тощо.

«Варто позбуватися шкідливих звичок. Варто менше вживати солоної, жирної їжі. Раціон повинен бути більш пісним – індик, курка, кролик, більше їсти овочів. Прогулянки, помірні фізичні навантаження сприяють тому, щоб судини і серце гарно працювали», – каже каже Лілія Макарчук.

До теми: Карта аптек, що беруть участь у програмі "Доступні ліки"

Для полегшення процесів лікування, особливо фінансово, діє програма «Доступні ліки». Електронний рецепт виписує сімейний лікар. Коли пацієнту надходить смс із кодом, залишається тільки назвати в аптеці номер рецепта, код підтвердження і отримати ліки.

«Найчастіше з підозрами на гіпертонію люди звертаються після 45-ти років. Проблем із призначенням лікування немає, всі пацієнти, які звертаються до нас, отримують рецепт на лікування від гіпертонічної хвороби. А програма «Доступні ліки», допомагає пацієнтам зменшити матеріальне навантаження на сімейний бюджет. У разі зверненні до лікаря, він виписує електронний рецепт на пільгові медикаменти. Це суттєво полегшило доступ до лікування незахищеним верствам населення і, за електронним рецептом, пацієнт може отримати ліки в будь-якій аптеці, що бере участь у програмі, незалежно від місця, міста, району чи області, де його було виписано», – розповідає Лілія Макарчук.

До теми: Немає декларації – немає «доступних ліків»: з квітня 2019 року їх видають лише за е-рецептом

Для уточнення діагнозу гіпертонії потрібно пройти необхідні у таких випадках обстеження: зробити кардіограму, здати аналізи крові (загальний, на холестерин тощо) та інші, а також щоденно вимірювати артеріальний тиск.

Важливими є також показники об’єму талії, зросту, ваги й індексу маси тіла, оскільки вони впливають на процес визначення ризиків серцево-судинних захворювань за шкалою SCORE. Цей пакет досліджень безкоштовний.

«Я раджу у разі перших ознак гіпертонії відразу звернутись до свого сімейного лікаря. На жаль, зволікання може спричинити погані наслідки, бо гіпертонія у занедбаній стадії здатна викликати інфаркт або інсульт», – зазначає лікарка.  

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую