ye-logo.v1.2
25 Листопада, 2020

У Хмельницькому зробили перший лабораторний тест на коронавірус

Здоров'я 8449

Обладнання тестують.

Щоб встановлювати усі остаточні діагнози в Хмельницькому на COVID-19 методом полімеразно-ланцюгової реакції (більш точний метод на відміну від експрес-тестів), а не відправляти зразки аналізів пацієнтів, у яких підозрюють коронавірус, до Києва, знадобиться ще декілька днів. Про це сьогодні, 24 березня, під час онлайн-брифінгу повідомив голова Хмельницької ОДА Дмитро Габінет. Нагадаємо, днями ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» отримав обладнання (ампліфікатор) та 100 тест-систем для виявлення коронавірусу.

«Наразі, коли відбувається опробовування цього апарату, тестування відібраних зразків біоматеріалів з підозрою на коронавірус, буде здійснюватися як в Хмельницькому, так і паралельно проби будуть відправлятися також до референс-лабораторії в Києві. Але це стосується лише 4-5-ти перших випадків. Це робиться для того, щоб встановити наскільки точно налаштований апарат і результати відповідають дійсності», - зазначив Дмитро Габінет.

Додає, що перший тест, який був зроблений на цьому апараті вчора, підтвердив повне співпадіння з результатом, який зробили в Києві.

«За кілька днів ми зможемо повністю підтверджувати або спростовувати підозри на COVID-19 в Хмельницькому, не відправляючи їх до Києва», - каже голова Хмельницької ОДА.

Нагадаємо, тест-системи для виявлення коронавірусу, про які йде мова, дають можливість методом полімеразно-ланцюгової реакції (ПЛР) підтвердити або спростувати захворювання на коронавірусну інфекцію у хворого. На відміну від швидких тестів вони можуть виявляти вірус у людини з підозрою на коронавірус раніше і точніше – ще до появи симптомів. Тоді як швидкі тести інформативні лише на 5-6 день після появи симптомів.

Додамо,  станом на 10:00 24 березня, в Україні виявили коронавірус COVID-19 у 84 людей.

Читайте також: У Хмельницькому в жінки, яка повернулася з Єгипту, підозрюють коронавірус

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую