ye-logo.v1.2

Виробництво апаратів штучного дихання у Хмельницькому: на якій стадії проєкт

Здоров'я 1522
Посольство Швейцарії днями повідомило по початок співпраці з «Новатором» і опублікувало фото з апаратом ШВЛ
Посольство Швейцарії днями повідомило по початок співпраці з «Новатором» і опублікувало фото з апаратом ШВЛ. Фото: з фейсбуку посольства Швейцарії в Україні

Кошти та технологію для запуску їх виробництва Україні надали представники Швейцарії.

Сьогодні, 11 березня, в рамках робочої поїздки на Хмельниччину голова Верховної Ради України Дмитро Разумков також побував на державному підприємстві «Новатор». Саме на базі цього заводу, розташованому в Хмельницькому, мають запустити виробництво бюджетних апаратів штучної вентиляції легень за швейцарською технологією.

Спершу нагадаємо, що 3 грудня минулого року представники урядів України та Швейцарії підписали меморандум. Він передбачає запуск виробництва бюджетних апаратів ШВЛ на базі ДП «Новатор». Хоча їх виготовлятимуть у Хмельницькому, за основу буде взято технології Швейцарського федерального технологічного інституту. Для цього на «Новаторі» буде створено нову виробничу лінію коштом Швейцарії.

З того часу про реалізацію цього проєкту було не надто багато інформації. Тому кореспонденти сайту «Є» запитали у Дмитра Разумкова, на якій стадії запуск виробництва апаратів ШВЛ на базі «Новатора». На жаль, його відповідь була не надто конкретною. Проте варто розуміти, що голова Верховної Ради спілкувався зі журналістами до візиту на завод.

За словами Дмитра Разумкова, попри початок вакцинації в Україні коронавірус не йде на спад. Тому далі залишається актуальним забезпечення лікарень необхідною технікою. Зокрема, апаратами ШВЛ. Тому голова парламенту мав обговорити питання їх випуску під час візиту на ДП «Новатор».

«Цей проєкт будемо продовжувати рухати. Те, що буде залежати від законотворців, я впевнений, ми будемо готові долучитися. Спільними зусиллями ми досягнемо результату», — зазначив Дмитро Разумков. 

На час публікації матеріалу на офіційному сайті Верховної Ради поки не з’явилося інформації про результати візиту Дмитра Разумкова на ДП «Новатор», що ймовірно могло б прояснити ситуацію.

Однак 5 березня у пресслужбі державного концерну «Укроборонпром» повідомили про зустріч з послом Швейцарії в Україні Клодом Вільдом. З ним обговорювали проєкт з виробництва неінвазійних мобільних апаратів ШВЛ. Зокрема, представники «Укроборонпрому» зазначили, що їх «вже виготовляють за швейцарською технологією на державному підприємстві «Новатор». Однак не уточнили, чи йдеться про тестові зразки, чи вже серійне виробництво.

До того ж 11 березня видання «Mind.ua» опублікувало інтерв’ю з Клодом Вільдом. Він розповів, що Швейцарія вже виділила Україні півтора мільйона швейцарських франків для створення виробничої лінії на базі «Новатора». Чи вже стартувало повноцінне виробництво цієї медичної техніки, він точно не сказав.

«Зараз розглядається можливість швейцарсько-українського виробництва їх на базі держпідприємства «Новатор» у Хмельницькій області. Йдеться про виготовлення високоякісних апаратів за низькою ціною (1000–2000 доларів за штуку). Зазначу, що проєкт — не комерційний, це проєкт-співпраця. Тому обсяг виробництва залежатиме від попиту», — розповів Клод Вільд виданню «Mind.ua».

До теми: «Я не звик називати конкретні дати» — Разумков про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую