ye-logo.v1.2

Симчишин прокоментував ситуацію з киснем у хмельницьких лікарнях

Здоров'я 2209 1
Нинішня ситуація із постачанням медичного кисню у лікарні Хмельницького залишається складною
Нинішня ситуація із постачанням медичного кисню у лікарні Хмельницького залишається складною. Фото: ілюстративне з архіву

Постачання кисню в медзаклади щоденно налагоджують в ручному режимі.

Вже понад місяць в Хмельницькому існує проблемна ситуація з наявністю в лікарнях медичного кисню для пацієнтів, хворих на коронавірус. Про це сьогодні, 15 квітня, розповів Хмельницький міський голова Олександр Симчишин. Водночас посадовець заявив: ситуацій, коли кисень був відсутній для пацієнтів, в місті не було жодного разу.

«Понад місяць ми в щоденному режимі, починаючи з 6-ої ранку і закінчуючи інколи другою ночі, регулюємо отримання кисню. Це величезна проблема, тому що кисню фізично бракує, - говорить він. - Зараз це питання вирішуємо по днях. Сьогодні вранці ми знову вирішували, звідки задути кисень в міську, в інфекційну лікарні, де взяти балони для резерву на вихідні. Зараз маємо й інших постачальників, не тільки Львів. Тому що Львів порушує виконання своїх договорів».

Минулого тижня в Хмельницький також постачали кисень з Дніпра, цього тижня – з Запоріжжя. З понеділка, 19 квітня, у хмельницькі лікарні постачатимуть кисень ще й з Чернівців. Допомагають вирішувати ситуацію і благодійники.

«Відмовитися повністю від кисню в кріоциліндрах неможливо. Для реанімацій кисневих станцій замало. Кисень в кріоциліндрах потрібний, бо в реанімації у пацієнтів зовсім інше його споживання», - пояснює Олександр Симчишин.

Паралельно в місті встановлюють стаціонарні кисневі станції. За словами міського голови, в листопаді минулого року на встановлення кисневої станції в інфекційній лікарні, яка братиме кисень з атмосферного повітря і забезпечить 60 точок, було виділено 1 мільйон 400 гривень. Наступного тижня підрядники розпочнуть її встановлювати. Також міська лікарня зараз проєктує кисневу станцію на 220 точок. Її вартість становитиме 4,8 мільйона гривень. Загалом за рік для лікування пацієнтів із коронавірусом в Хмельницькому придбали 287 кисневих концентраторів. Наразі на придбання нових концентраторів виділено ще півтора мільйона гривень.

Нагадаємо, днями у Хмельницькій інфекційній лікарні склалася складна ситуація – у медзакладі не вистачало кисню. На той час в лікарні перебувало понад дві сотні пацієнтів. Стаціонарна киснева станція, яка працює у медзакладі забезпечує частину пацієнтів. Для інших рідкий кисень мали привезти зі Львова. Однак постачальник затримав поставку кисню і пацієнтам його могло не вистачити. Тож медики забили на сполох і терміново почали шукати варіанти, де можна придбати балони із медичним киснем.

Коментарі:

Віталій Українець 15.04.2021 20:44

Настав час відновити роботу Красилівської станції медичного кисню!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую