Гаряча тема:
- Війна
Судоми ніг можуть виникати і в здорових людей. Що ще варто знати?
Якщо судоми трапляються частіше, ніж раз на декілька місяців, варто звернутися до лікаря-невролога.
З таким неприємним явищем як судоми, напевно, знайомі багато людей. Чому ж вони виникають і як вберегтися? Розповідає лікар-невролог Леся Сікомас-Атерлей.
"Судоми - це сильні та неконтрольовані скорочення м’язів, що виникають безпричинно і переважно в нічний час, - пояснює Леся Володимирівна. - Вони супроводжуються болем і можуть тривати від декількох секунд до десяти хвилин".
- А чому вони виникають?
- Це неприємне явище може виникати і у хворих, і у абсолютно здорових людей. Загалом причин виникнення судом багато. Найпоширенішою є таке неврологічне захворювання як полінейропатія. Залежно від причини полінейропатія буває алкогольна, діабетична та ідіопатична. Алкогольна полінейропатія найчастіше вражає нижні кінцівки. Цей вид захворювання розвивається при тривалому зловживанні спиртними напоями і проявляється, насамперед, печінням та поколюванням в ногах. При подальшому розвитку патології людина відчуває оніміння та судоми в ногах, які розвиваються через нестачу вітамінів групи В. А от при підвищеному рівні цукру може виникнути діабетична полінейропатія, яка характеризується періодичними судомами м’язів ніг та порушенням координації рухів. Зіткнутися з цим захворюванням, що провокує судоми, можуть не лише діабетики чи люди, які зловживають спиртним. До інших причин можна додати: генетичну схильність та вроджені аномалії, авітаміноз, отруєння токсичними речовинами. Однак не лише полінейропатія провокує судоми ніг. Їхніми причинами також можуть стати зневоднення, вагітність, дефіцит мінералів (магнію, калію, натрію та кальцію), перевтома та прийом сечогінних препаратів. Крім того, судоми можуть супроводжувати і деякі захворювання.
- Які саме?
- До прикладу, тромбофлебіт, варикозне розширення вен, атеросклероз судин. Атеросклероз розвивається через шкідливі звички та нездорове харчування, коли у крові накопичується великий вміст холестерину. Серцево-судинні захворювання впливають на кровопостачання у всьому організмі, що теж може призвести до набряклості, больових відчуттів і судом в нижніх кінцівках. А також - проблеми з центральною нервовою системою, стреси та недосипання.
- Як рятуватися?
- Якщо судома звела ногу, свідомо розслабити її практично неможливо. Єдиний спосіб - прикласти фізичні зусилля. Випряміть пальці стопи руками або потягніть носок ноги на себе. Після того як судома минула, добряче промасажуйте кінцівку - це допоможе відновити нормальне кровопостачання.
- Коли варто звертатись до лікаря?
- Якщо судоми трапляються не частіше ніж раз в декілька місяців, не хвилюйтеся. Однак якщо подібне трапляється доволі часто та завдає дискомфорту, зверніться до лікаря-невролога, який проведе діагностику. Головним принципом успішного лікування є усунення та корекція причинного фактора.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: