ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

УЗД вдома і не тільки: затвердили нові платні послуги обласної дитячої лікарні

Здоров'я 5694
Додаткові платні послуги медзакладів надає, якщо пацієнт виявив бажання ними скористуватися
Додаткові платні послуги медзакладів надає, якщо пацієнт виявив бажання ними скористуватися. Фото: ілюстративне пресслужби Хмельницької облради

Наприклад, забір крові з вени у пацієнта вдома коштує 57 гривень.

Хмельницька обласна дитяча лікарня розширила перелік своїх платних послуг. Деякі з них пацієнти можуть отримати за місцем свого проживання. Найперше йдеться про ультразвукове дослідження або забір крові з вени. Перелік і вартість таких послуг нещодавно затвердили у Хмельницькій облдержадміністрації.

Директорка обласної дитячої лікарні Лілія Брухнова розповіла сайту «Є», що платні послуги, передбаченні чинним законодавством, медзаклад почав затверджувати з 2020 року. Серед них є різноманітні лабораторні дослідження, фізіотерапевтичні процедури, рентгенографія… Нині лікарня розширила їх перелік. Наприклад, до запровадження ультразвукових досліджень і забору крові з вени вдома пацієнтів медзаклад підштовхнула робота з дітьми, які потребують паліативної допомоги та рідко залишають свої домівки.

«Батькам буває дуже важко спрямувати таку дитини у лікарню, щоб зробити забір крові для проведення лабораторного обстеження. Щоб спростити цю процедуру, передбачили можливість надавати такі послуги за місцем поживання пацієнтів. Для цього у нас є необхідне обладнання та спеціалісти», — зазначила Лілія Брухнова.

Вона додала, що такі послуги обласна дитяча лікарня надає не окремим категоріям, а усім своїм пацієнтам, які виявили таке бажання. Їх надають навіть без направлення сімейного лікаря. У вартість таких послуг входить дорога до хворого, робота медика та матеріали для роботи обладнання.

Нові послуги дитячої лікарні та їх вартість

Згідно з розпорядженням голови Хмельницької ОДА, вдома пацієнт може отримати такі палатні послуги обласної дитячої лікарні. Їх затверджена вартість є такою:

  • консультація лікаря-спеціаліста за місцем проживання — 238 гривень;
  • ультразвукове дослідження за місцем проживання пацієнта — 252 гривень;
  • забір крові з вени з виїздом за місцем проживання пацієнта — 57 гривень, однак подальші аналізи теж мають свою ціну (наприклад, визначення концентрації глюкози у крові коштує 32 гривні 50 копійок, тому разом — 89 гривень 50 копійок).

Передбачені послуги за зверненням громадян, які надаються без направлення сімейного лікаря, зокрема зі застосуванням телемедицини:

  • консультативний прийом лікарем-спеціалістом коштує 139 гривень;
  • медична послуга (денний стаціонар), на одну особу коштує 157 гривень.

Крім того, пацієнти можуть за власним бажанням оплати перебування у палатах з поліпшеним сервісним обслуговуванням:

  • одномісна палата коштує 320 гривень 50 копійок за добу на одну людину;
  • двомісна палата коштує 184 за добу на одну людину.

Читайте також: Центри вакцинації від Covid-19 на Хмельниччині: де та коли працюють

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую