ye-logo.v1.2

Із «зеленої» зони Хмельниччина може перейти одразу до «помаранчевої» - епідеміологи

Здоров'я 13970
За словами епідеміологів наразі в області активно циркулює «Дельта»
За словами епідеміологів наразі в області активно циркулює «Дельта». Фото: з архіву

Наразі в області вже перевищено два показники епідеміологічної безпеки - коефіцієнт виявлення випадків інфікування та показник рівня захворюваності.

Темпи поширення коронавірусної інфекції в області, які почали зростати починаючи з серпня, насторожують епідеміологів. Якщо так і надалі триватиме, то Хмельницька область одразу із «зеленої» зони може перейти до «помаранчевої». Про це під час брифінгу в Хмельницькій обласній адміністрації розповів Микола Габрикевич, генеральний директор держустанови «Хмельницький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров`я України».

«За індикаторними показниками поширення COVID-19 Хмельниччина, як і вся Україна наближається до переходу до «жовтого» рівня карантинних обмежень, - каже він. – І рішення про це може бути ухвалене на засіданні Державної комісії з техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій, засідання якої має відбутися невдовзі. Утім, якщо та картина зростання рівня захворюваності, яку ми спостерігаємо наразі, триватиме, то Хмельниччина може одразу перейти до «помаранчевої» зони епідеміологічної небезпеки. Нам важливо відтягнути цей процес, щоб не було раптового сплеску. І тут важливо знову згадати про дистанцію, масковий режим, наповненість транспорту, обмеження масових заходів».

За його словами, на Хмельниччині наразі перевищено коефіцієнт виявлення випадків інфікування, - 7 % при нормі 4 %, та показник рівня захворюваності - 77 випадків на 100 тисяч населення при нормі 75.

Додамо, що, за словами епідеміологів, наразі в області активно циркулює «Дельта».

«Якщо навесні з 80-ти проб, які ми направляли на дослідження на «Дельту», була підтверджена лише одна проба, то з останніх 45-ти тестів, які дослідили, у всіх підтвердився цей штам. А це означає, що він в нас в області активно циркулює», - каже Микола Габрикевич.

До теми: Дистанційне навчання можливе у більшості шкіл Хмельниччини через низький рівень вакцинаці

І додає, що людина інфікована штамом «Дельта» виділяє набагато більше збудника, а отже передача вірусу відбувається швидше. А до симптомів «Дельти» додався ще один - кишковий розлад. Тож у разі нездужання епідеміолог радить одразу звертатися до лікаря.

Нагадаємо, що на засіданні уряду 8 вересня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Україна невдовзі може опинитися у «жовтій» зоні карантину.

У свою чергу міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що невдовзі уряд змінить правила карантину. Взявши за основу практику США та Європи, запропоновано наблизити життя вакцинованого населення до звичних умов. До таких людей не застосовуватимуть більшість обмежень, передбачених «жовтим» і «червоним» рівнями епідеміологічної небезпеки.

Читайте також: Коронавірус серед вакцинованих жителів Хмельниччини: чому радять робити щеплення

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую