ye-logo.v1.2

Дистанційне навчання можливе у більшості шкіл Хмельниччини через низький рівень вакцинації

Суспільство 6034

Лише 10-15 відсотків шкіл відповідають цій урядовій вимозі.

Школи, дитсадки та інші заклади освіти повинні мати хоча б 80 відсотків вакцинованих працівників. Інакше у випадку посилення карантину їх переведуть на дистанційне навчання. Така доля може спіткати більшість закладів Хмельницької області через недостатню кількість щеплень серед педагогів. Наразі такій вимозі відповідає лише 10-15 відсотків шкіл. Про це сьогодні, 8 вересня, на брифінгу розповіла Дарія Басюк — виконувачка обов’язків директора департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації.

За словами Дарії Басюк, освіта є однією з найбільш масових галузей області. Наприклад, лише у школах Хмельниччини працює приблизно 36 тисяч 500 людей. Однак у них спостерігається недостатній рівень вакцинації. Як наслідок, після посилення карантину частина навчальних закладів може піти на дистанційну форму освіти. Крім того, у деяких школах області вже фіксуються поодинокі випадки захворювання на коронавірус.

Станом на ранок 8 вересня повний курс щеплень від коронавірусу, тобто дві ін’єкції, отримали 12 тисяч 293 педагогів. Таким чином паспорти вакцинації мають орієнтовно 30 відсотків працівників закладів освіти.

«Наразі орієнтовано 30 відсотків працівників закладів освіти мають паспорти вакцинації», — Дарія Басюк. Фото: автора

«Наразі орієнтовано 30 відсотків працівників закладів освіти мають паспорти вакцинації», — Дарія Басюк. Фото: автора

«Нині у Хмельницькій області працює 580 шкіл. З-поміж них, на жаль, лише 10-15 відсотків закладів середньої освіти мають понад 80 відсотків вакцинованих вчителів, — розповідає Дарії Басюк. — Середній показник вакцинації в освітніх закладах області складає 71-72 відсотків».

Дарія Іванівна додала, що нині в області розпочалася кампанія з пришвидшення вакцинації освітян. Вона розпланована на два тижні. Зокрема, керівникам навчальних закладів дали змогу спільно з колективом вибирати, яким саме препаратом вони хочуть отримати щеплення: AstraZeneca, Pfizer, Moderna чи CoronaVac.

Яка ситуація у навчальних закладах Хмельницької міської громади

Заступник Хмельницького міського голови Михайло Кривак розповів сайту «Є», що вже є кілька шкіл, у яких вакциновано понад 80 відсотків педагогів. Щоправда, йдеться про заклади, розташовані у сільській місцевості. Зокрема, у Богданівцях, Давидківцях і Пархомівцях. Натомість станом на ранок 7 вересня жодна з міських шкіл не мала 80 відсотків вакцинованих працівників.

«В середньому у міських школах вакциновано близько 45 відсотків працівників. У деяких закладах вже 70 відсотків педагогів отримали щеплення. Наприклад, у гімназії №2 і навчально-виховному комплексі №31, — коментує Михайло Кривак. — У дитсадках ситуація з вакцинацією працівників ще гірша. Чому вони не поспішають вакцинуватися, зрозуміти не можу. Педагоги контактують з великою кількістю дітей і саме щеплення може їх убезпечити від коронавірусу».

Поки є час, щоб виправити ситуацію: коли в Україні посилять карантин

Невдовзі у всіх областях України мають запровадити «жовтий» рівень епідеміологічної небезпеки. Конкретні дати посилення карантину поки що невідомі, однак точно не цього й не наступного тижнів. Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко 8 вересня пояснив, що спершу уряд має прийняти зміни до чинної постанови (конкретних дат він теж не назвав). За його словами, зміни до карантинних обмежень запровадять не раніше, як через сім днів після їх прийняття на одному з найближчих засідань Кабміну. Лише після цього державна комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розгляне переведення країни у «жовту» зону. До цього надалі діятимуть правила «зеленої» зони.

«Взявши за основу практику США та Європи, запропоновано наблизити життя вакцинованого населення до звичних умов. До таких людей не застосовуватимуть більшість обмежень, передбачених «жовтим» і «червоним» рівнями епідеміологічної небезпеки», — зазначив міністр охорони здоров’я України.

Віктор Ляшко розповів, що нові правила торкнуться й закладів освіти. Наприклад, нинішня постанова Кабміну передбачає, що у «жовтій» зоні на дистанційне навчання переведуть заклади, у яких менше як 80 відсотків працівників не отримали повного курсу вакцинації. Нова ж залишає цей відсоток, але дозволяє отримання хоча б одного щеплення від коронавірусу.

Читайте також: Як отримати COVID-сертифікат для подорожей за кордон

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую