ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

В Україні запрацюють нові карантинні норми

Здоров'я 2734
Тепер у разі введення «жовтої» зони вимоги до роботи навчальних закладів спростилися
Тепер у разі введення «жовтої» зони вимоги до роботи навчальних закладів спростилися. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Тепер COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки.

Вчора Кабінет міністрів України ухвалив зміни, що встановлюють нові карантинні обмеження. Відповідна постанова стане чинною через сім днів з моменту публікації. Про це повідомляють у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я України.

Зокрема прийняті зміни передбачають, що внутрішній COVID-сертифікат матиме дві опції залежно від того, скільки доз отримала людина. Крім того, він включатиме інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування, що діє 72 години, або одужання від коронавірусу. Так званий “жовтий” сертифікат міститиме інформацію про перше щеплення, а “зелений” - про повний курс вакцинації. 

Більшість обмежень, які передбачені для жовтого, помаранчевого та червоного рівня епіднебезпеки, не застосовуватимуться для вакцинованих, або будуть полегшені для людей, які отримали одне чи два щеплення.

Тепер у разі введення жовтої зони вимоги до роботи навчальних закладів спростилися. Вони працюватимуть за умови того, що не менше як 80% працівників мають “жовті” чи “зелені” COVID-сертифікати.

Водночас обмеження жовтої карантинної зони взагалі не будуть застосовуватися, якщо всі відвідувачі та щонайменше 80 відсотків організаторів масових заходів, працівників культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть “жовтий” чи “зелений” COVID-сертифікат.

Проте кінцеве рішення про те, чи надавати послуги тільки вакцинованим, чи дотримуватись всіх карантинних обмежень, залишається за власником.

У разі введення червоного рівня епідемічної небезпеки заклади освіти працюватимуть лише за умови, що 100 відсотків працівників мають “зелений” COVID-сертифікат.

Обмеження червоного рівня не будуть застосовуватися, якщо у всіх учасників, працівників та організаторів масових заходів, у тому числі релігійних, є “зелені” COVID-сертифікати. Тобто навіть у червоній зоні торгові центри та ресторани можуть пропускати відвідувачів, якщо вони і персонал повністю вакциновані.

Крім того, якщо в людини, що перетинає кордон України, є “жовтий” чи “зелений” сертифікат про вакцинацію або одужання від коронавірусу, вона може не проходити самоізоляцію. Це ж стосується й людей, які прибувають з тимчасово окупованих територій.

У міністерстві також зазначають, що COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно.

“Запропоновані нами зміни - це можливість стримувати епідемічну ситуацію та зберігати економічну активність країни. Сьогодні є можливість вакцинуватися та бути захищеним у кожного, наявної вакцини для цього достатньо”, - зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Читайте також: Вакциновані від Covid-19 можуть не йти на самоізоляцію: у МОЗ озвучили умови

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую