ye-logo.v1.2

Замість втрати нюху – кишкові розлади: нові симптоми коронавірусу на Хмельниччині

Здоров'я 4520
Інкубаційний період COVID-19 може тривати тиждень і бути прихованим
Інкубаційний період COVID-19 може тривати тиждень і бути прихованим. Фото: ілюстративне з архіву

Коронавірус мутує, тепер серед хворих збільшилася кількість дітей.

Ситуація із поширенням COVID-19 на Хмельниччині ускладнюється. Як зазначають в ОДА, зараз область перебуває на піку захворюваності. На сьогодні коронавірусом хворіють близько 13 тисяч жителів області, з них 1 600 перебувають на стаціонарі в лікарнях.

Водночас разом із коронавірусом нині також спостерігається загострення епідситуації на ГРВІ.

«Розповсюджується захворювання дуже швидко. До семи днів практично прихований інкубаційний період. Ну і ще в нас зросла кількість ГРВІ. Раніше цикл захворювань розпочинався з цього періоду, а пік у припадав на лютий. На сьогодні ж ми вже маємо дуже багато гострих респіраторних вірусних захворювань», - розповідає виконувач обов’язків генерального директора обласного центру контролю та профілактики інфекційних захворювань Микола Габрикевич.

За його словами, протягом тижня на Хмельниччині щоденно фіксують близько тисячі нових випадків інфікування COVID-19. Яким саме штамом коронавірусу хворіють мешканці області в лабораторіях окремо не досліджують. Говорять, що в цьому немає необхідності.

«На даний час ми такі перевірки не проводимо. Тому що ми взяли 45 проб з різних куточків області, і всі вони підтвердили, що в нас штам «Дельта». Так що зараз немає необхідності окремо це підтверджувати. Хіба, якщо такий запит буде від лікуючого лікаря, ми це зробимо», - пояснює фахівець.

Перебіг захворювання на COVID-19 в основному не змінився, однак хвороба має нові прояви. Як каже Микола Габрикевич, якщо раніше одним з головних симптомів була втрата нюху, то зараз хворі з коронавірусом можуть відчувати запахи. Водночас додалися розлади шлунково-кишкового тракту.

Також кількість підтверджених випадків коронавірусу збільшилася серед дітей. Нині 9% від загальної кількості хворих складають неповнолітні мешканці Хмельниччини. До початку осінніх канікул ця цифра взагалі сягала 15%. Раніше ж кількість інфікованих дітей коливалася в межах 3-5%.

Читайте також: Хмельниччину перевели у «червону» зону. Які обмеження діятимуть з 30 жовтня

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Інформація з інших ресурсів

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую