ye-logo.v1.2

Деякі лікарні Хмельниччини майже заповнені хворими: чи вистачає медичного кисню

Здоров'я 2230
Нині для забезпечення потреб пацієнтів витрачається приблизно до 20 тонн кисню на добу
Нині для забезпечення потреб пацієнтів витрачається приблизно до 20 тонн кисню на добу. Фото: ілюстративне з архіву редакції

Наразі в області немає жодного потужного виробника медичного кисню.

Впродовж останнього часу з різних міст України надходять повідомлення про брак медичного кисню. З аналогічною проблемою Хмельницька область стикнулася цієї весни через затримки у його постачанні. Нині ж рівень завантаженості ліжок з киснем для хворих на коронавірус знову зростає. Наприклад, станом на 2 листопада вони заповнені на 79,6 відсотка. Яка ж ситуація з медичним киснем у лікарнях краю, сайт «Є» під час брифінгу запитав у заступника голови Хмельницької облдержадміністрації Сергія Ткачука.

Сергій Ткачук розповів, що нині частина медзакладів області майже повністю заповнена хворими на коронавірус (йдеться про ліжковий фонд, відведений для них). Серед них: Хмельницькі інфекційна та міська лікарні, Полонська й Старокостянтинівська багатопрофільні лікарні. Ситуація загострюється, адже кількість госпіталізованих пацієнтів з COVID-19 надалі зростає.

За його словами, більшість госпіталізованих хворих на коронавірус потребує медичного кисню. Його споживання навіть вище, ніж під час попередньої хвилі пандемії. Нині для забезпечення потреб пацієнтів витрачається приблизно до 20 тонн кисню на добу. Однак під час пікового навантаження добова потреба може зрости до 30 тонн. Тому щодня потрібно забезпечувати його постачання в лікарні.

«В області немає виробника медичного кисню. Хмельницька атомна електростанція може заправити лише 80 балонів. Тому доводиться його завозити навіть з Черкаської області, — розповідає Сергій Ткачук. — Сподіваємося, що ситуація з медичним киснем покращиться, адже з планового ремонту виходить Львівський хімічний завод. Саме він забезпечує наш регіон».

Він додав, що при потребі для хворих на коронавірус можуть відкрити обласний госпіталь ветеранів війни. У ньому передбачено 200 ліжок з підведеним киснем. Втім, це не розв’яже можливу проблему зі самим киснем. Натомість одним з таких заходів є створення при медзакладах кисневих станцій.

За словами посадовця, департамент охорони здоров’я облдержадміністрації замовив розробку проєктів для встановлення кисневих станцій в одинадцятьох лікарнях. Нині вже завершено проєкт з експертизою для Шепетівської лікарні. Його реалізовуватимуть коштом обласного та місцевого бюджетів. Решта — на завершальному етапі.

«Наразі ми отримали 28,5 мільйонів гривень субвенції з держбюджету. Її коштом вдасться придбати кисневі станції для ще п’яти медзакладів. Ще два мільйони передбачені Славутській міській лікарні. Таким чином до кінця року заплановано забезпечити ними сім медзакладів кисневими станціями», — зазначив Сергій Ткачук.

Читайте також: Вакцинація від COVID-19: кому протипоказана, а кому треба відтермінувати — роз’яснення МОЗ

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую