ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

«Омікрон» на Хмельниччині: про «плюси» дистанційки та дітей у лікарнях з ковідом

Здоров'я 2386
Наразі в області у стаціонарах від ковіду лікуються 119 дітей
Наразі в області у стаціонарах від ковіду лікуються 119 дітей. Фото: ілюстративне pixabay.com

Госпіталізованих дітей до лікарень вдвічі більше, ніж було тиждень тому.

Хвиля росту захворюваності на Covid-19, яка спостерігається в останні тижні, зумовлена штамом «Омікрон». Про це під час брифінгу в облдержадміністрації розповів головний державний санітарний лікар області Микола Габрикевич. «Омікрон», нагадаємо, офіційно підтвердили і на Хмельниччині.

За його словами, ріст захворюваності на Covid-19 почали фіксувати з 10 січня.

«Останній тиждень ми побили всі рекорди, - зазначив Микола Габрикевич. - Якщо під час листопадової хвилі на Хмельниччині фіксували найбільше близько 1200 нових випадків за добу, то зараз це щодня 2 тисячі і більше. За січень за офіційними цифрами захворіли понад 27 тисяч подолян. Звісно, ця цифра не остаточна, адже не всі, хто хворіє, звертається до лікаря та проходить тестування».

Він також зазначив, що штам «Омікрон» протікає з меншими ускладненнями. Щоправда, більше вражає дітей.

«Якщо раніше діти складали 3-7 відсотків від загальної кількості хворих, то в останні тижні ця цифра сягала 20-ти відсотків, - зазначив головний санітарний лікар. - Тобто, п’ята частина усіх, хто захворів, були діти. Те, що комісія ТЕБ та НС рекомендувала перевести школярів на дистанційку і вже понад тиждень більшість закладів освіти області обрали таку форму навчання, дає свої результати. В останні дні з 20-ти відсотків хворих дітей, ця цифра знизилася до 12-13 відсотків. Бачимо, що це дає свої результати».

Зайняті станом на 7 лютого зайняті понад третина дитячих ліжок в лікарнях, виділених для лікування Covid-19: у стаціонарах від ковіду лікуються 119 дітей. Дані: РНБО

Разом з тим, за даними Ради нацбезпеки та оборони, на Хмельниччині за останній тиждень збільшили кількість ліжкомісць, виділених для лікування хворих з ковідом. Так, наприкінці січня було виділено 227 ліжок, то наразі розгорнули ще сотню – до 322-х. Зайняті станом на 7 лютого – понад третина: у стаціонарах від ковіду лікуються 119 дітей.

Ще наприкінці січня госпіталізованих дітей було вдвічі менше.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую