ye-logo.v1.2

У Хмельницькому продають ліки від ковіду, які можуть бути фальсифікатом - МОЗ

Здоров'я 2410
У МОЗ кажуть, що препарат, який є у продажу, не зареєстрований в Україні
У МОЗ кажуть, що препарат, який є у продажу, не зареєстрований в Україні. Фото: з архіву

Препарат молнупіравіру, який продають в місті, не зареєстрований в Україні, кажуть в міністерстві.

У Міністерстві охорони здоров’я оприлюднили інформацію про препарат молнупіравіру, які продають в аптеках Хмельницького та використовують для лікування COVID-19. Як наголосили у відомстві, цей препарат заборонений для продажу в аптеках та може бути фальсифікатом.

Зазначають, МОЗ отримало інформацію про те, що в деяких закладах Хмельницького вже продають препарат молнупіравіру, який використовують для лікування COVID-19.

«МОЗ не має жодного стосунку до цих ліків, - повідомляє перший заступник міністра охорони здоров’я Олександр Комаріда. - Препарат, що є у продажу, не зареєстрований в Україні, а отже, продавати його у вільному доступі заборонено. Так само МОЗ не відповідальний за сам препарат, який, цілком можливо, є фальсифікатом та несе загрозу життю пацієнтів».

В міністерстві додають, що наразі не планується реалізація зареєстрованого в Україні препарату «Молнупіравір» через аптечну мережу, і він буде доступний українцям, які його потребують, безоплатно в лікувальних закладах та лише за призначенням лікаря.

Додамо, що Міністерство охорони здоров’я вже розподілило у регіони 60 тисяч курсів «Молнупіравіру», препарату для лікування COVID-19, які нещодавно надійшли в Україну. Скільки курсів препарату отримає Хмельниччина - наразі невідомо.

У МОЗ зазначають, що «Молнупіравір» - це препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду. Так він запобігає розмноженню вірусу та знижує ризик важкого перебігу хвороби.

"Препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання. Сімейні лікарі першочергово призначатимуть «Молнупіравір» пацієнтам із груп ризику, щоб убезпечити хворих від переходу із легкого ступеня тяжкості захворювання до середнього та важкого", - кажуть в міністерстві.

Читайте також: Хмельниччина у «червоній» зоні: які картинні обмеження діятимуть з 11 лютого

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую