ye-logo.v1.2

Опорні лікарні Хмельниччини отримають додаткові кошти на випадок надзвичайних ситуацій

Здоров'я 2345
Новий пакет медичних послуг передбачений для шести лікарень Хмельницької області
Новий пакет медичних послуг передбачений для шести лікарень Хмельницької області. Фото: з архіву редакції

Щомісяця їм виділятимуть понад мільйон гривень.

В Україні запрацювали нові правила фінансування медзакладів, які надають допомогу хворим на коронавірус. Опорні лікарні додатково отримуватимуть щомісяця понад мільйон гривень. Кошти виплачуватимуть не залежно від наявності у них госпіталізованих пацієнтів. Мета такої новації — забезпечити їх готовність до надзвичайних ситуацій, зокрема поширення інфекційних захворювань. На Хмельниччині додаткове фінансування передбачене для шести медзакладів.

За словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, цьогоріч запроваджено новий пакет медичних послуг. Він називається «Готовність до надання медичної допомоги в умовах поширення інфекційних захворювань, епідемій та в інших надзвичайних ситуаціях». Його можуть отримати лише опорні лікарні: один медзаклад на 200 тисяч населення.

«Національна служба здоров’я щомісяця виплачуватиме опорним лікарням 1 мільйон 53 тисячі 510 гривень. Це не залежатиме від того будуть у них госпіталізовані хворі на інфекційні хвороби, чи ні. Держава платить за готовність надавати медичну допомогу у разі необхідності», — пояснив Віктор Ляшко.

Крім цього, медзакладам надалі сплачуватимуть гроші за пацієнтів, які пройдуть лікування від коронавірусу, за терапевтичним пакетом.

Які медзаклади Хмельниччини мають отримати додаткове фінансування

Про це сьогодні, 10 лютого, під час брифінгу розповів перший заступник голови Хмельницької облдержадміністрації Сергій Тюрін. На території нашої області опорними лікарнями визначено шість медзакладів:

  • Хмельницька інфекційна лікарня;
  • Хмельницька міська лікарня;
  • Дунаєвецька багатопрофільна лікарня;
  • Багатопрофільна центральна районна лікарня Слобідсько-Кульчієвецької сільської ради;
  • Шепетівська багатопрофільна лікарня;
  • Славутська міська лікарня.

«Саме у цих закладах найперше необхідно лікувати хворих на COVID-19. Тому Національна служба здоров’я виплачувати їм понад мільйон гривень за готовність до надзвичайних ситуацій, зокрема інфекційного характеру», — зазначив Сергій Тюрін.

Читайте також: Хмельницька лікарня отримає вертолітний майданчик в межах «Великого будівництва»

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую