ye-logo.v1.2

На Хмельниччині активізувалися кліщі: поради лікаря, як захистити дитину

Здоров'я 6266
 Кліщі можуть бути переносниками збудників захворювань, які потрапляють в організм під час присмоктування
Кліщі можуть бути переносниками збудників захворювань, які потрапляють в організм під час присмоктування. Фото: ілюстративне pravda.com

Якщо не вмієте видалити кліща самостійно, краще негайно звернутися до найближчого травмпункту.

 На Хмельниччині з настанням весни активізувалися перші кліщі. Вони є переносниками різних інфекцій, що можуть призвести до тяжких наслідків, а часом — і до летального результату.

Дуже часто від укусу кліщів страждають діти. Що потрібно знати, аби вберегти їх, розповів педіатр дитячої лікарні на Хмельниччині Олександр Брухнов.

«Цього року я вже надавав допомогу діткам, яких кусали кліщі, більше того — мене самого теж уже кусав кліщ, — розповідає Олександр Брухнов. — У таких випадках потрібно перш за все відкинути паніку, тому що не такий страшний кліщ, як його малюють. Потрібно уважно подивитися, чи дійсно він вкусив, чи всього лише причаївся на шкірі».

За словами педіатра, кліща потрібно витягувати, якщо ви впевнені у своїх навичках. Але якщо не вмієте це робити правильно, варто звернутися за допомогою до фахівця. Навіть якщо вдалося впоратися самотужки, дитину краще показати лікарю, який призначить необхідні аналізи.

«Стосовно методів профілактики, хотів би наголосити про правильність одягу, який треба вдягнути на прогулянку. Перш за все, він має закривати руки, ноги, щиколотки, кисті, шию. Має бути якомога менше відкритих ділянок тіла, бо кліщі із задоволенням можуть туди залізти», — пояснює Олександр Брухнов.

Зустріти кліща можна не тільки в лісі, парку чи сквері, а й на будь-якому газоні. Найчастіше вони сидять у траві та деяких кущах. Як підкреслює фахівець, кліщі на деревах — це абсолютний міф.

Для захисту від цих комах часто радять використовувати різноманітні аерозолі, втім, лікар має сумніви, чи варто купувати їх для дітей.

«Репеленти від кліщів — досить потужна речовина з різким запахом, і є питання, чи варто їх використовувати для маленьких дітей. Якщо ви знайшли дійсно якісний, який рекомендується для дітей певного віку, то звісно, можна користуватися», — додає Олександр Брухнов.

Також лікар радить зайнятися профілактикою кліщів у домашніх тварин. Адже є небезпека, що собака може принести комаху додому.

Основні поради, як уберегтися від укусів кліщів:

  • Для прогулянки подбайте про відповідне вбрання: закрите взуття й одяг, головний убір.
  • Для захисту скористайтеся спеціальним аерозолем, що відлякує кліщів.
  • На прогулянці тримайтеся ближче до центру стежки та не заходьте в траву. Звільніть місце для привалів від хмизу.
  • Ретельно оглядайте себе та своїх близьких кожних дві години прогулянки. Відчути укус кліща майже неможливо: тварина виділяє анестетичну речовину, що знеболює укус.
  • Одразу після повернення додому ще раз огляньте близьких, дітей і себе.
  • Удома виперіть і попрасуйте одяг і речі, якими користувалися на прогулянці.
  • Якщо на природу брали домашнього улюбленця — його також слід оглянути на наявність кліщів.

Раніше повідомлялося, що кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 днів. Дорослих кліщів найчастіше помічають через 2–3 дні. У цей час на місці укусу з’являються припухлість, свербіж та почервоніння. Водночас сам кліщ збільшується в розмірах.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую