ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Реконструкція в обласній лікарні за 350 мільйонів: що планують зробити

Здоров'я 3383
Лікарню планують оновити за два роки
Лікарню планують оновити за два роки. Фото: Фото з сайту Прозорро

Незважаючи на війну, модернізацію обласної лікарні планують таки провести.

У травні державне підприємство «Хмельницька обласна служба єдиного замовника» оголосило тендер на реконструкцію з надбудовою та модернізацію будівлі корпусу №7 Хмельницької обласної лікарні. Очікувана вартість робіт 343 мільйонів гривень. Про це стало відомо з сайту “Прозорро”.

Модернізацію обласної лікарні анонсували ще на початку року в рамках програми “Велике будівництво”.

Раніше сайт "Є" писав, що реконструкція корпусу № 7 включатиме частковое утеплення та заміну комунікацій, надбудуву другого поверху до прилеглого приміщення. Там будуть передбачені стерилізаційна, рентгенкабінет, урологічне відділення та операційна. Також майбутній підрядник має відремонтувати частину харчоблоку, замінити чотири ліфти. 

Реконструкція корпусу № 7 включатиме частковое утеплення та заміну комунікацій, надбудуву другого поверху до прилеглого приміщення. Фото: з сайту ProZorro

Але війна внесла свої корективи. Зараз вже оголошено тендер та розпочата процедура публічної закупівлі. Очікувана вартість робіт зменшилася з 494 до 343 мільйонів гривень.

Планується ремонт приміщень з 1 по 7 поверх існуючого корпусу. Залишається в проєкті і надбудова. Варто відзначити, що придбання багаточисленного обладнання також входить у вартість модернізації.

Зокрема, серед обладнання для екстреної медичної допомоги є придбання нового операційного мікроскопу, нового апарату УЗД, апарату для для лікування ран за допомогою від’ємного тиску.

Серед обладнання, яке планують закупити для урології, - придбання гольмієвого лазеру QUANTA SYSTEM Litho 30W. Ринкова вартість цього обладнання 50 тисяч доларів. Цей прилад активно використовується в хірургії для літотрипсії, трансуретрального висічення простати, уретротомії та видалення пухлин.

Для проктології запланували закупити нову відеоколоноскопічну систему, а для нейрохірургії - систему нейромоніторингу ISIS Xpress 32, систему кріотерапії INOMED С3 Сryo для лікування больових синдромів.

Буде й в рамках закупок нова ендоскопічна система.

Також в технічному завданні вказано, що має бути радіочастотний генератор для лікування хронічного болю шляхом руйнування нервової тканини. Подібні апарати коштують близько трьох мільйонів гривень, ультразвуковий біполярний генератор та сотні інших найменувань менш коштовного обладнання, яке планують встановити в нових операційних залах та діагностичних кабінетах.

Планується, що роботи виконають до кінця 2023 року.

Довідково. Хмельницька обласна клінічна лікарня – сучасний медичний і науковий заклад. На її базі працює 21 відділення стаціонару на 790 ліжок, консультативна поліклініка на 250 відвідувань в зміну, 15 діагностичних, лікувально-допоміжних та обслуговуючих служб, які цілодобово забезпечують комплексне надання медичної допомоги населенню області.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую