ye-logo.v1.2

Хмельницький готується до ймовірного спалаху холери

Здоров'я 14993
Медики до ймовірного спалаху готові
Медики до ймовірного спалаху готові. Фото: ілюстративне з архіву

У випадку виявлених хворих «холерний шпиталь» діятиме у відділенні інфекційної лікарні.

Через критичну ситуацію в Маріуполі, пов’язану з загрозою появи холери, у Хмельницькому вирішили завчасно підготуватися до ймовірного спалаху інфекційного захворювання. Як йдеться у сюжеті ТРК «Місто», під холерний госпіталь зарезервували відділення першого корпусу Хмельницької інфекційної лікарні, де раніше перебували ковідні хворі. У випадку виявлених хворих шпиталь зможуть невідкладно розгорнути.

Розраховане відділення на десять пацієнтів. Наразі у медзакладі є все необхідне для лабораторних досліджень, обстеження та лікування хворих на холеру. Контактні люди, в яких немає клінічних проявів захворювання, будуть окремо ізолюватися на інші поверхи відділення.

«Враховуючи міграцію населення з тих регіонів, наше відділення на сторожі. Тому що в будь-який час ми можемо отримати хворих на холеру, - розповідає завідувачка інфекційного відділення боксованого для дітей Хмельницької інфекційної лікарні Лариса Януш. - У Маріуполі катастрофічний стан. Коли трупи не хороняться, а скидаються в загальні ями, у стічні води можуть потрапити продукти розкладання трупів. Проблеми можуть спалахнути в будь-який момент. Тим паче, температура цьому сприяє».

Небезпечне захворювання в Маріуполі наразі офіційно не підтверджене. Останній спалах холери у цьому місті стався в 2011 році.

Як говорить Лариса Януш, за понад 30 років її роботи у медзакладі, жодного випадку холери не було. Водночас щороку, з першого червня, в інфекційні лікарні усіх хворих на кишкові інфекції додатково обстежують на холеру.

Заразитися холерою можна через інфіковану воду, продукти чи від носія захворювання. Інкубаційний період триває від однієї до шести діб. Симптоми схожі на кишкову інфекцію. Однак самолікування може призвести до важкого стану і навіть до летального випадку.

При холері не буває нудоти, одразу «йде фонтаном» блювота і пронос. Захворювання небезпечне тим, що дуже швидко наступає зневоднення. У людини виникає запаморочення, хворий може втрачати свідомість. Потрібна оральна регідрація, інфузійна та антибактеріальна терапія. Як зазначають медики, своєчасно надана допомога хворому дуже швидко виводить його з такого стану.

Читайте також: Поради, як допомогти людині пережити біль втрати

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую