ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Коронавірус на Хмельниччині: які в області є вакцини від COVID-19

Здоров'я 2342 1
Невакцинованим рекомендують зробити щеплення «Janssen»
Невакцинованим рекомендують зробити щеплення «Janssen». Фото: ілюстративне з архіву редакції

Область як і уся країна очікують на нову партію вакцини «Comirnaty» (Pfizer).

Впродовж останнього тижня на Хмельниччині знову зріс рівень захворюваності на коронавірус. Тому медики рекомендують жителям області робити щеплення. Однак охочим отримати повторну або бустерну дозу вакциною «Comirnaty» (Pfizer) потрібно трішки зачекати. Її запаси вже закінчилися, а нова партія має надійти орієнтовно в середині цього місяця. Частина людей може зробити бустерну дозу препаратом «CoronaVac», а для тих, хто ще взагалі не вакцинувався є «Janssen». Про це сайту «Є» розповіла Олена Іваськів, завідувачка відділу імунопрофілактики Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб.

«Наразі у Хмельницькій області є вакцина «CoronaVac». Люди, які провели нею щеплення, тепер можуть отримати й бустерну дозу. Однак вона не підходить для введення бустерних доз тим, хто раніше вакцинувався препаратами «Comirnaty» (Pfizer), «Moderna» чи «AstraZeneca», — зазначила Олена Іваськів.

Щодо вакцини «Comirnaty» (Pfizer), то в області її вже не залишилося. Головний санітарний лікар, заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін анонсував, що Україна отримає її в середині вересня. Опісля її направлять на Хмельниччину та в інші регіони. Тож людям, які мають отримати нею бустерну дозу, поки що слід зачекати.

Крім того, наприкінці серпня на Хмельниччину надійшло дві тисячі доз бельгійської вакцини від коронавірусу «Janssen».

«Це векторна вакцина, яку на відміну від інших не потрібно вводити двічі. «Janssen» рекомендують робити щеплення людям, які взагалі не вакцинувалися від коронавірусу, — пояснює Олена Іваськів. — Таких людей ще багато. Наразі щепленнями охоплено лише 43-44 відсотки населення області».

Нагадаємо, після початку масштабної війни Україна не витрачає бюджетні кошти на придбання вакцин від коронавірусу. Їх вона отримує лише у вигляді гуманітарної допомоги в межах міжнародної програми COVAX.

Яка в області ситуація зі захворюваністю на коронавірус

За інформацією Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, впродовж 5-11 вересня на Хмельниччині підтвердили 1 тисячу 928 нових випадків інфікування COVID-19. Це на 605 випадків більше, ніж попереднього тижня.

Нагадаємо, головний державний санітарний лікар Хмельницької області Микола Габрикевич розповів, що така динаміка свідчить про початок осінньої хвилі коронавірусу. Наразі в області циркулює «Омікрон», який майже витіснив усі інші штами. Він швидше поширюється та має коротший інкубаційний період.

«Найкращим способом профілактики коронавірусу є вакцинація. Серед щеплених коронавірусом інфікується орієнтовно 30 відсотків людей. Однак у них хвороба проходить переважно у легкій або середній формі», — пояснив Микола Габрикевич.

Крім того, впродовж минулого тижня на Хмельниччині підтвердили один летальний випадок, пов'язаний з ускладненнями COVID-19. Натомість понад тисяча жителів краю подолали цю хворобу.

Загалом же від початку світової пандемії у Хмельницькій області зафіксували 217 тисяч 552 випадки інфікування. Більшість вилікувалися. Однак ускладнення коронавірусу забрали 3 тисячі 853 життя.

Читайте також: Можливі сценарії аварії на Запорізькій АЕС, або Як врятуватися під час ядерної катастрофи

Коментарі:

Roman Skiba 24.09.2022 23:17

Хлопці, хочу застережити всіх — ускладнення через перенесений коронавірус, то не міф, я це вже точно знаю. Не думав, що потраплю на консультацію уролога саме з цього приводу, але довелося. Після ковіду зіткнувся з досить делікатною проблемою — еректильною дисфункцією. Зараз вже все добре, лікарі у клініці Медіком (Київ) допомогли, але оце собі думаю якби вчасно зробив щеплення від ковіду, може б не довелося проходити всі ці лікування. Цікаво було б дізнатися хто як ставитися до вакцинації від ковіду — робили чи ні, а якщо вже перехворіли, чи були якісь ускладнення

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую