ye-logo.v1.2

Хвороби горла: у зоні більшого ризику – чоловіки

Здоров'я 4408
Наталія Вавілон, завідувачка відділення новоутворень голови та шиї обласного протипухлинного центру
Наталія Вавілон, завідувачка відділення новоутворень голови та шиї обласного протипухлинного центру. Фото: автора

Не варто ігнорувати больові відчуття у горлі, тим паче, якщо біль віддає в голову або вуха.

Про те, що викликає захворювання горла, симптоми та способи лікування розмовляємо із завідувачкою відділення новоутворень голови та шиї обласного протипухлинного центру Наталією Вавілон.

– Наталіє Євгенівно, надворі – осінь, а це означає, що настав сезон захворювань, які часто стосуються хвороб верхніх дихальних шляхів, зокрема горла.

– Хвороби горла найчастіше пов’язані із запальними процесами. Вони бувають гострі та хронічні. Гострі – це ті, які проходять за 10-14 днів: ангіна, гострі фарингіт, трахеїт… Вони бувають при переохолодженні організму або при контакті з інфікованим хворим. Або ж ці недуги може спричиняти коронавірус. Теперішній штам спершу проявляється здебільшого болем у горлі.

– Які основні симптоми таких хвороб і як їх лікувати?

– Першіння в горлі – при фарингітах і трахеїтах, болі – при ангінах. Якщо маєте такі відчуття, звісно, обов’язково потрібно звернутися до сімейного лікаря. Лікуються вони або антибіотиками, або антисептичними чи протизапальними засобами.

– А якщо ці симптоми не зникнуть протягом двох тижнів, навіть за умови лікування?

– Тоді слід проконсультуватися з вузькопрофільним спеціалістом – отоларингологом, лор-онкологом. Пройти відповідні обстеження. До речі, у більшій групі ризику – чоловіки віком від 40 років. Особливо ті, які курять, вживають алкоголь. Перевіритися слід і жінкам з такими шкідливими звичками. Тривожні симптоми, коли біль віддає в вухо, голову, або довго тримається хрипота, постійно з’являються болі при ковтанні.

– Які загрози містять такі симптоми?

– Мова може йти про передонкологічні або онкологічні захворювання: лейкоплакію в порожнині рота, в глотці, гіпертрофію (може бути у людей, котрі користуються зубними протезами). Хрипоту можуть викликати папіломи й поліпи.

– Як діагностують такі захворювання?

– Звісно, спочатку пацієнта має оглянути лікар. За потреби він призначить ендоскопічне або гістологічне дослідження.

– Наскільки поширена онкологія верхніх дихальних шляхів?

– Це захворювання не входить до десятки найпоширеніших. Проте, згідно з даними Національного канцер-реєстру України, рак глотки у чоловіків віком від 35 до 55 років посідає п’яте місце серед інших онкологічних хвороб.

Читайте також: Коронавірус на Хмельниччині: хворих виявили вдвічі менше

Коментарі:

Steven Leavitt 13.11.2022 10:53

Так це точно не варто, треба слідкувати за своїм здоров'ям та сміливо проявлювати емоції свої, ось тут зазвичай гарні ліки https://rx.ua/ , але й на консуьтацію до лікаря можно сходити , та навіть потрібно.

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую