Гаряча тема:
- Війна
Деформуючий артроз: як діагностувати та вилікувати розповідають фахівці Спайнекс

Людям з найпоширенішим дегенеративним захворюванням суглобів можна допомогти на будь-якому з етапів. Проте краще не затягувати з візитом до лікаря – що раніше пацієнт почне терапію, то менш радикальні методики будуть застосовані.
СЕМЕНЮК Ярослав Вікторович, ортопед-травматолог, заступник головного лікаря:
Остеоартроз розвивається через пошкодження гіалінового хряща, який покриває поверхні кісток. Ця тканина діє як амортизатор, захищаючи кінці кісток, і сприяє руху суглобів. При артрозі хрящ втрачає свої властивості та може повністю зруйнуватись. У результаті кістки труться одна об одну, викликаючи біль та скутість рухів. Через стоншення хряща кістка біля суглоба ущільнюється і розростається – суглоб деформується. З цієї причини цей вид артрозу й називають «деформуючим».
Зазвичай таке захворювання вражає шийний і поперековий відділи хребта, окремі суглоби кисті та стопи, кульшові, колінні, плечові суглоби.
У ТОПі чинників:
- Первинний артроз виникає через вплив природних факторів. Дуже часто страждають літні люди, які мають зайву вагу. Захворювання виникає в результаті підвищеного тиску на хрящову тканину, що посилює тертя.
- Основна причина вторинного артрозу – перенесені травми. Механічний вплив порушує нормальну роботу хряща і запускає процес його стоншення. Також причиною виникнення вторинного артрозу можуть стати
перенесені захворювання, пов’язані з автоімунним ураженням хрящової тканини.
В обох випадках розвиток захворювання можна зупинити. Головне – вчасно почати лікування.
Шаблону терапії, ефективної при лікуванні кожного пацієнта, не існує. Лікар розробляє схему з урахуванням стану суглоба і хряща, тяжкості захворювання та стадії. Крім того, враховуються індивідуальні особливості людини, перенесення тих чи інших препаратів.
Лікування без ліків
Якщо причина артрозу у зайвій вазі, пацієнтові доведеться докласти зусиль для схуднення. Втім, правильно підібрані вправи – плавання, ходьба, заняття на велотренажері, масажі – рекомендовані й тим, хто не має проблем з вагою. Лікувальна фізкультура покращить кровообіг та може бути помічною – якщо, звісно, не йдеться про серйозне ураження суглобів.
Покращити ситуацію можуть і фізіотерапевтичні методики: високочастотний лазер, ультразвук, ударно-хвильовий вплив.
Медикаментозна терапія
Зменшити больовий синдром допомагають анальгетики, та вочевидь покладатися лише на них – це тільки маскувати проблему до певного часу. Тож знеболювальні препарати йдуть зазвичай у комплексі з іншими лікарськими засобами і терапевтичними методиками.
Щоб зменшити запалення, широко застосовують нестероїдні протизапальні засоби. Як правило, використовують інгібітори ЦОГ-2 (целекоксиб і рофекоксиб). Вони довели свою ефективність у тривалому лікуванні хворих з ураженнями опорно-рухового апарату. Сильне ж запалення знімається стероїдами.
Стимуляція власних сил
Ціла група препаратів та терапевтичних методик покликана в той чи інший спосіб підвищувати регенеративний потенціал організму.
Введення гіалуронової кислоти – природного структурного компоненту здорового хряща – покращує обмінні процеси, підвищує пружність та еластичність тканин.
PRP- терапія – введення власної плазми пацієнта, збагаченої тромбоцитами. Ці елементи крові, стикаючись з ушкодженням тканин, спричиняють вивільнення спеціальних білків, факторів росту, та сприяють таким чином загоєнню.
Клітинна терапія – введення в особливий спосіб очищених власних клітин пацієнта. Стовбурові клітини дорослої людини, виділені з жирової тканини, спроможні у «потрібному місці» перетворюватися на хрящові тканини, що
допомагає хрящу відновитись у природний спосіб.
Сучасні біотехнології дедалі переконливіше доводять свою ефективність та стають незамінними, якщо йдеться про пацієнтів з остеоартритом, який піддається медикаментозному лікуванню. Вони мають знеболювальний, протизапальний та тканинно-захисний вплив.
Радикальне рішення
Якщо призначене лікування не має потрібного ефекту, що трапляється при виражених ураженнях остеоартрозом, доводиться застосовувати різні хірургічні втручання: від артроскопічного малоівазивного лікування до ендопротезування – заміни суглоба на штучні імпланти. Досвідчені хірурги Spinex виконують усі види первинного та повторного ендопротезування. Отож будь-яку проблему можна вирішити.
САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!
Дізнатися відповіді на всі запитання та записатися на прийом можна за телефонами:
(0432) 50 70 90
(068) 150 90 90
(066) 150 90 90
(073) 150 90 90
Центр сучасної хірургії SPINEX м. Вінниця, вул. Князів Коріатовичів, 209-А (ВОПНЛ ім. О.І. Ющенка)
spinex.ua
Ліцензія затверджена Наказом Міністерства охорони здоров’я України 10.01.2019 р. №58
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: