ye-logo.v1.2

Деформуючий артроз: як діагностувати та вилікувати розповідають фахівці Спайнекс На правах реклами

Здоров'я 3546
Семенюк Ярослав Вікторович, ортопед-травматолог, заступник головного лікаря
Семенюк Ярослав Вікторович, ортопед-травматолог, заступник головного лікаря. Фото: Центр сучасної хірургії SPINEX

Людям з найпоширенішим дегенеративним захворюванням суглобів можна допомогти на будь-якому з етапів. Проте краще не затягувати з візитом до лікаря – що раніше пацієнт почне терапію, то менш радикальні методики будуть застосовані.

СЕМЕНЮК Ярослав Вікторович, ортопед-травматолог, заступник головного лікаря:

Остеоартроз розвивається через пошкодження гіалінового хряща, який покриває поверхні кісток. Ця тканина діє як амортизатор, захищаючи кінці кісток, і сприяє руху суглобів. При артрозі хрящ втрачає свої властивості та може повністю зруйнуватись. У результаті кістки труться одна об одну, викликаючи біль та скутість рухів. Через стоншення хряща кістка біля суглоба ущільнюється і розростається – суглоб деформується. З цієї причини цей вид артрозу й називають «деформуючим».

Зазвичай таке захворювання вражає шийний і поперековий відділи хребта, окремі суглоби кисті та стопи, кульшові, колінні, плечові суглоби.

У ТОПі чинників:

  • Первинний артроз виникає через вплив природних факторів. Дуже часто страждають літні люди, які мають зайву вагу. Захворювання виникає в результаті підвищеного тиску на хрящову тканину, що посилює тертя.
  • Основна причина вторинного артрозу – перенесені травми. Механічний вплив порушує нормальну роботу хряща і запускає процес його стоншення. Також причиною виникнення вторинного артрозу можуть стати
    перенесені захворювання, пов’язані з автоімунним ураженням хрящової тканини.

В обох випадках розвиток захворювання можна зупинити. Головне – вчасно почати лікування.

Шаблону терапії, ефективної при лікуванні кожного пацієнта, не існує. Лікар розробляє схему з урахуванням стану суглоба і хряща, тяжкості захворювання та стадії. Крім того, враховуються індивідуальні особливості людини, перенесення тих чи інших препаратів. 

Лікування без ліків

Якщо причина артрозу у зайвій вазі, пацієнтові доведеться докласти зусиль для схуднення. Втім, правильно підібрані вправи – плавання, ходьба, заняття на велотренажері, масажі – рекомендовані й тим, хто не має проблем з вагою. Лікувальна фізкультура покращить кровообіг та може бути помічною – якщо, звісно, не йдеться про серйозне ураження суглобів. 

Покращити ситуацію можуть і фізіотерапевтичні методики: високочастотний лазер, ультразвук, ударно-хвильовий вплив.

Медикаментозна терапія

Зменшити больовий синдром допомагають анальгетики, та вочевидь покладатися лише на них – це тільки маскувати проблему до певного часу. Тож знеболювальні препарати йдуть зазвичай у комплексі з іншими лікарськими засобами і терапевтичними методиками. 

Щоб зменшити запалення, широко застосовують нестероїдні протизапальні засоби. Як правило, використовують інгібітори ЦОГ-2 (целекоксиб і рофекоксиб). Вони довели свою ефективність у тривалому  лікуванні хворих з ураженнями опорно-рухового апарату. Сильне ж запалення знімається стероїдами.

 

Стимуляція власних сил 

Ціла група препаратів та терапевтичних методик покликана в той чи інший  спосіб підвищувати регенеративний потенціал організму. 
 
Введення гіалуронової кислоти
– природного структурного компоненту здорового хряща – покращує обмінні процеси, підвищує пружність та еластичність тканин.

PRP- терапія – введення власної плазми пацієнта, збагаченої тромбоцитами. Ці елементи крові, стикаючись з ушкодженням тканин, спричиняють вивільнення спеціальних білків, факторів росту, та сприяють таким чином загоєнню. 

Клітинна терапія – введення в особливий спосіб очищених власних клітин пацієнта. Стовбурові клітини дорослої людини, виділені з жирової тканини, спроможні у «потрібному місці» перетворюватися на хрящові тканини, що 
допомагає хрящу  відновитись  у природний спосіб. 

Сучасні біотехнології дедалі переконливіше доводять свою ефективність та стають незамінними, якщо йдеться про пацієнтів з остеоартритом, який піддається медикаментозному лікуванню. Вони мають знеболювальний, протизапальний та тканинно-захисний вплив.

Радикальне  рішення 

Якщо призначене лікування не має потрібного ефекту, що трапляється при виражених ураженнях остеоартрозом, доводиться застосовувати різні хірургічні втручання: від артроскопічного малоівазивного лікування до ендопротезування – заміни суглоба на штучні імпланти. Досвідчені хірурги Spinex виконують усі види первинного та повторного ендопротезування. Отож будь-яку проблему можна вирішити. 

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я!

Дізнатися відповіді на всі запитання та записатися на прийом можна за телефонами:
(0432) 50 70 90
(068) 150 90 90
(066) 150 90 90
(073) 150 90 90

Центр сучасної хірургії SPINEX м. Вінниця, вул. Князів Коріатовичів, 209-А (ВОПНЛ ім. О.І. Ющенка)
spinex.ua

Ліцензія затверджена Наказом Міністерства охорони здоров’я України 10.01.2019 р. №58

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую