ye-logo.v1.2

Осколок прилягав до сонної артерії: як хмельницькі нейрохірурги врятували захисника України

Здоров'я 1408
Стан військового наразі задовільний
Стан військового наразі задовільний. Фото: з архіву

Медики видалили осколок з шиї воїна, зберігши цілими сонну артерію та нерви.

Хмельницькі медики продовжують рятувати життя захисників України, які отримали поранення на передовій. Як розповідають лікарі, воєнний час вносить свої корективи, як щодо видів патології, так і хірургічних втручань. Так, нещодавно в нейрохірургічному відділенні Хмельницької обласної лікарні провели операцію 54-річному воїну, в шиї якого застряг осколок.

«Наявний осколок щільно прилягав до стінок крупної магістральної судини – внутрішньої сонної артерії, часткової деформуючи її. Пацієнту пощастило, що він залишився живим внаслідок поранення. Але наявний осколок, окрім больового синдрому, в будь-який час міг пошкодити цілісність судини і викликати небезпечну для життя кровотечу», - пояснюють нейрохірурги.

Бригада лікарів готувалася під час операції не лише видалити стороннє тіло, але й до можливої пластики сонної артерії. Однак під час оперативного втручання, використовуючи необхідну апаратуру, вдалося видалити осколок, зберігши цілісність сонної артерії та нервів. Як зазначають медики, стан пацієнта задовільний.

Осколок щільно прилягав до стінок крупної магістральної судини – внутрішньої сонної артерії, часткової деформуючи її. Фото: надане лікарями

Осколок щільно прилягав до стінок крупної магістральної судини – внутрішньої сонної артерії, часткової деформуючи її. Фото: надане лікарями

У складі операційної бригади були: нейрохірурги С. Калиновський, О. Мороз, Б.Чернецький, анестезіолог Л. Шевчук, операційна медсестра – А. Бурка, медсестра-анестезист Л. Крушельницька.

Додамо, також кардіохірурги Хмельницького обласного серцево-судинного центру провели нещодавно надскладну операцію та видалили воїну осколок міни, який потрапив в серце під час вибуху. А бригада хірургів Хмельницької міської лікарні врятувала життя українському воїну Євгену. Під час унікальної операції вони вилучили з його тіла ворожу кулю.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення

Робота для вас

  Так  Ні, дякую