ye-logo.v1.2

Хмельничанам нагадують про небезпеку харчових отруєнь: що робити, аби не захворіти

Здоров'я 1816
Здебільшого збудники кишкових інфекцій знаходяться у сирій їжі тваринного походження - м
Здебільшого збудники кишкових інфекцій знаходяться у сирій їжі тваринного походження - м'ясо, яйця, непастеризоване молоко і морепродукти. Фото: ілюстративне freepik.com

Основними причинами спалахів гострих кишкових захворювань є нехтування правилами особистої гігієни та порушення технологій приготування їжі.

З настанням спекотної погоди у Хмельницькому почастішали випадки захворювань гострими кишковими інфекціями та харчовими отруєннями. Тому спеціалісти з обласного центру контролю та профілактики хвороб нагадують основні правила, які допоможуть вам уникнути неприємної зустрічі з цією хворобою.

Гострі кишкові інфекції - інфекційні хвороби, збудниками яких є віруси і бактерії, які вражають слизову оболонку кишківника, рідше - шлунку. Найчастіше на кишкові інфекції хворіють діти та люди, котрі мають обмежений доступ до засобів особистої гігієни та якісної питної води. Отримати проблеми для власного організму також можливо при вживанні зіпсованих продуктів.

Здебільшого збудники кишкових інфекцій знаходяться у сирій їжі тваринного походження - м'ясо, яйця, непастеризоване молоко і морепродукти. А також в немитих фруктах і овочах, тому гостру кишкову інфекцію називають ще «хворобою брудних рук».

Збудники передаються від хворої людини або носія інфекційної хвороби. Зараження відбувається через вживання інфікованої їжі та води, також під час купання у забруднених водоймах та через брудні руки та предмети побуту.

Найчастішими симптомами «хвороби брудних рук» є нудота, блювота, діарея, біль у животі, здуття, слабкість і запаморочення. Також можливе підвищення температури тіла. Визначений збудник інфекції – сальмонела, дизентерійна паличка або ешерихії – визначає подальшу тактику лікування. При перших ознаках кишкового отруєння потрібно викликати «швидку», адже часте і рідке випорожнення призводить до небезпечного зневоднення організму.

У групі ризику на захворювання кишковими інфекціями – старші люди, новонароджені та діти дошкільного віку. У них швидко розвивається зневоднення організму і їм обов'язково потрібна негайна допомога лікаря. Фахівці застерігають від самолікування та при наявності незначних ознак занедуження радять звертатися по допомогу до лікарів.

Основні правила, які допоможуть вам запобігти виникненню кишкових інфекцій:

  • мийте руки з милом щоразу після відвідування туалету, перед прийомом їжі, коли повертаєтесь додому тощо;
  • не слід купувати харчові продукти в стихійних місцях торгівлі, у випадкових осіб;
  • для пиття і приготування їжі використовуйте питну бутильовану воду або воду з централізованих джерел водопостачання;
  • уважно ставитись до вибору продуктів харчування в магазинах, завжди слідкуйте за терміном придатності продуктів харчування;
  • не споживайте продукти при підозрі щодо неналежної їх якості;
  • зберігайте харчові продукти у спосіб визначений на упаковці та при рекомендованому температурному режимі;
  • регулярно мийте ручки дверей у вбиральнях та інших кімнатах;
  • у холодильнику зберігайте сиру їжу окремо від готової;
  • ретельно піддавайте відповідній температурній обробці продукти харчування, особливо м'ясо, яйця і морепродукти.

Читайте також: Відбулася «гаряча лінія» щодо питань кардіологічної та кардіохірургічної допомоги (питання-відповіді)

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую