ye-logo.v1.2

Чому застуду не можна лікувати антибіотиками – пояснення епідеміологів

Здоров'я 1110
Не варто пити антибіотики і «про всяк випадок, щоб не було пневмонії та інших ускладнень», кажуть спеціалісти
Не варто пити антибіотики і «про всяк випадок, щоб не було пневмонії та інших ускладнень», кажуть спеціалісти. Фото: ілюстративне pixabay.com

Вони навпаки можуть нашкодити ослабленому організму, кажуть спеціалісти.

З настанням холодів відвищується ризик застудитися та «підхопити» гостру респіраторну вірусну інфекцію. Епідеміологи Хмельницького обласного центру профілактики хвороб розповіли, чому не варто при застуді вживати антибіотики та чим вони можуть бути небезпечні.

«Застуда – це загальновживана назва гострих респіраторних захворювань, викликаних різноманітними вірусами. І саме через ці віруси у нас закладає ніс, болить горло та починається кашель. Проти найнебезпечніших із них – грипу та коронавірусу SARS-CoV-2 – є вакцини. А от вакцин проти решти вірусів не існує, рівно як і ліків. Усі «диво-препарати» для «зміцнення імунітету» та «прискорення одужання» жодним чином не допоможуть ні запобігти застуді, ні лікувати її», - зазначають спеціалісти.

І додають, що не допомагають проти застуд і антибіотики.

«Антибіотики руйнують клітинні стінки бактерій або блокують їхню здатність розмножуватися. Віруси – неклітинні організми, і в антибіотиків немає жодних механізмів впливу на них», - пояснюють епідеміологи.

До того ж, вони навпаки - можуть нашкодити ослабленому організму. Адже крім патогенних бактерій, антибіотики вбивають і всю ту корисну мікрофлору, яка живе в кишківнику людини та допомагає підтримувати імунітет у формі. Тому їхній прийом може знизити здатність нашого організму боротися з інфекцією.

«Крім того, як і будь-які ліки, антибіотики можуть мати побічні ефекти. Серед них нудота, запаморочення, молочниця та інші грибкові інфекції, а також діарея. Безконтрольний прийом антибіотиків призводить до того, що деякі бактерії набувають стійкості до них, а ті інфекції, які раніше лікувалися швидко і просто, стають вбивчими», - пояснюють спеціалісти.

Не варто пити антибіотики і «про всяк випадок, щоб не було пневмонії та інших ускладнень». Щоб запобігти можливими ускладненням грипу та COVID-19, а також запаленням середнього вуха чи синусів носа, варто зробити щеплення від пневмококової інфекції.

«Наш організм зазвичай справляється з застудами самотужки. Треба тільки дати йому час, достатньо сну й відпочинку та пити більше води. Лікар може призначити препарати, які допоможуть прибрати закладеність носа, заспокоїти біль у горлі та кашель, щоб ви пережили цей неприємний період із більшим комфортом», - зазначають епідеміологи.

Читайте також: Хвороби нирок: через що виникають та як вберегтися - поради лікаря

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую