ye-logo.v1.2

Спеціально навчені собаки допомагатимуть у реабілітації захисників з Хмельниччини

Здоров'я 1215
Раніше такий метод у Хмельницькому використовували в реабілітації дітей-переселенців
Раніше такий метод у Хмельницькому використовували в реабілітації дітей-переселенців. Фото: Поліція Хмельницької області

Спілкування і тактильний контакт з тваринами сприяють швидшому відновленню після важких травм, підтримують людей у стресі та депресивних станах.

У Хмельницькому поліцейські планують використовувати новий метод психологічної реабілітації поранених українських захисників. Для цього залучатимуть спеціально навчених собак, повідомили у секторі комунікацій поліції Хмельницької області.

Терапія, в якій використовують собак як помічників для підтримки психоемоційного стану людини називається каністерапія. У західних країнах така практика використовується досить активно в роботі з пораненими воїнами. Нині починає набирати оберти й в Україні. У Хмельницькому ідея впроваджувати каністерапію виникла ще напочатку повномасштабного вторгнення, каже начальник кінологічного центру ГУНП області Олексій Дяк.

«Певні елементи каністерапії ми використовували під час роботи з дітьми-переселенцями, зокрема, з Маріуполя. Зараз плануємо розширювати цю практику — будемо працювати з пораненими колегами. Спілкування і тактильний контакт з тваринами сприяють швидшому відновленню після важких травм, підтримують людей у стресі та депресивних станах», - розповідають в поліції.

Собаки допомагатимуть реабілітувати психоемоційний стан воїнів. Фото: поліція Хмельницької області

Кінологи співпрацюватимуть з відомчими психологами та фахівцями медзакладу Міністерства внутрішніх справ України на Хмельниччині, де перебувають на лікуванні та реабілітації поранені бійці. Кажуть, що перше знайомство чотирилапих терапевтів із захисниками планують найближчим часом.

Варто зазначити, що заходи з психологічної реабілітації реалізуються в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров'я, впровадженої за ініціативи Олени Зеленської. Мета національної програми — надати допомогу кожному, чиє психічне здоров'я зазнало шкоди через війну.

Читайте також: Операції без хірургічних втручань: Хмельницька міська лікарня отримала нове обладнання

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую