ye-logo.v1.2

Онкологічна захворюваність на Хмельниччині за рік зросла на понад 10 відсотків

Здоров'я 1524
Лікування онкозахворювань є безоплатним у межах програми медичних гарантій
Лікування онкозахворювань є безоплатним у межах програми медичних гарантій. Фото: THEDOCTORWEIGHSIN.COM

У понад 40 % випадків хворобі можна запобігти, якщо виявити її на ранніх стадіях та вчасно розпочати лікування.

У 2023 році в Хмельницькій області зафіксували зростання рівня онкологічної захворюваності. За рік показник збільшився на 12,5 відсотка. Про це повідомляють у Хмельницькому обласному протипухлинному центрі.

Як зазначають в медзакладі, у 2023 році виявили 5 тисяч 102 випадки захворювання. Для порівняння, у 2022 році їх було 4 тисячі 533. Це найвищий показник зростання за останні 15 років.

Найбільш поширені злоякісні новоутворення, які виявили у 2023 році серед жінок, - рак молочної залози (22%), меланома (10%), новоутворення жіночих статевих органів (понад 20%), рак шлунково-кишкового тракту (понад 15%), рак щитоподібної залози (до 4%).

У чоловіків найчастіше виявляли рак легень (14,5%), рак передміхурової залози (близько 13%), рак шкіри (більше 8%), рак шлунково-кишкового тракту (24,5%), рак сечових органів (близько 10%), рак глотки (понад 3%).

«Причини розвитку онкопатології різні - від психоемоційних до генетичних. При цьому, необхідно враховувати екологічні чинники, надзвичайні умови воєнного часу. У понад 40 % випадків хворобі можна запобігти, якщо виявити її на ранніх стадіях та вчасно розпочати лікування. Крім того, дбаючи про здоровий спосіб життя ризик захворіти знижується», - пояснюють фахівці.

Нагадаємо, що лікування онкозахворювань є безоплатним у межах програми медичних гарантій.

Читайте також: Смертельний випадок від грипу зафіксували на Хмельниччині

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую