ye-logo.v1.2

11-річному хлопчику з Хмельниччини у Львові сформували нове піднебіння з тканин щоки

Здоров'я 1383
Далі маленького пацієнта чекає реабілітація і пристосування до нових умов: йому стане легше дихати та їсти, а також покращиться мова
Далі маленького пацієнта чекає реабілітація і пристосування до нових умов: йому стане легше дихати та їсти, а також покращиться мова. Фото: Центр дитячої медицини лікарні "Охматдит"

Операцію успішно здійснила американсько-українська команда хірургів.

У львівському «Охмадиті» американсько-українська команда хірургів сформувала 11-річному Іллі з Хмельниччини нове піднебіння з тканин щоки. Операція пройшла успішно, усе прижилося. Надалі хлопчика чекає реабілітація, а після - Іллі стане легше дихати, їсти, а також має покращитися мова, повідомили у Центрі дитячої медицини «Охмадиту».

«Наш син - дуже сильний і мужній хлопчик. Він усе мужньо витримав. Вада все життя заважала Іллі дихати, їсти, але він пристосувався, йому було важко говорити, звуки виходили більше носом і не всі його розуміли. Але ми не здавалися і шукали порятунок для сина, тож коли почули про американську місію, відразу приїхали до Львова, повірили львівським лікарям, що їм вдасться закрити дефект», - поділилася мама Іллі Олеся.

Ілля з народження мав деформацію кісток обличчя та м'язів, що характеризувалися геміфаціальною мікросомією, зміною анатомії ротоглотки, відсутністю піднебіння і складним варіантом синдрому П'єра Робена (вроджена вада розвитку, яка поєднується з розщілиною піднебіння).

Аби допомогти дитині, сім'я зверталася до київських та львівських лікарів, проте без успіху. У дитинстві його також намагались оперувати у росії. Тоді встановлення компресійно-дистракційних апаратів не тільки не допомогло виправити проблему, але й погіршило ситуацію.

Мама хлопчика Олеся не припиняла шукати допомоги. Коли у львівський «Охмадит» приїхали провідні спеціалісти зі США - дитячі щелепно-лицеві і пластичні хірурги з Children's Hospital of Philadelphia, знову з'явилася надія. Разом з американськими лікарями склали план операції для Іллі.

«В операційну йшли американсько-українською командою. План був такий: сформувати піднебіння з власних тканин пацієнта, а саме з його щоки. Хірургам вдалося відновити анатомію. З клаптя зі щоки вони сформували повноцінне піднебіння, яке надалі ростиме разом з хлопцем. Лікарі працювали, по суті, ювелірно і використали кожен міліметр тканин щоки», - зазначили у медичному закладі.

Команда лікарів, що успішно прооперували Іллю: хірурги Девід Лоу, Роман Огоновський, Христина Погранична, анестезіологічний супровід здійснював Володимир Міщук.

Читайте також: Хмельницькі нейрохірурги провели складну операцію

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую