ye-logo.v1.2

Дисменорея: особливості виникнення та лікування На правах реклами

Здоров'я 859
ліцензія серія АВ № 598086 від 22.04.2014
ліцензія серія АВ № 598086 від 22.04.2014. Фото: darnytsia.ua

Менструальні болі — стан, знайомий багатьом жінкам фертильного віку. Вони можуть з'являтися за декілька днів до менструації або під час неї.

Дисменореєю називають особливо сильні больові відчуття, які нерідко роблять жінку непрацездатною на декілька днів. Для усунення симптомів використовують різні знеболювальні препарати, зокрема Ібупрофен. Які з них будуть найбільш дієвими — розповімо далі.

Різновиди та симптоми дисменореї

Про дисменорею свідчать такі симптоми:

  1. больові відчуття в крижовій ділянці;
  2. перепади настрою та дратівливість;
  3. підвищена втомлюваність;
  4. болі в грудях;
  5. запаморочення та втрата свідомості;
  6. розлади травлення.

Спазми в нижній частині живота при цьому є хвилеподібними, періодично затихають і загострюються. Біль віддає в спину та внутрішню частину стегон. Сильний менструальний біль не є нормою та потребує звернення до фахівця. Він може сигналізувати про проблеми зі здоров'ям або свідчити про позаматкову вагітність. Дисменорею поділяють на первинну та вторинну. Первинна виникає приблизно через пів року після першої менструації, посилюється у віці 16–17 років та може зникати після досягнення 20-річного віку або після пологів. Вторинна розвивається на фоні гінекологічних захворювань, зокрема запалення матки та придатків, ендометріозу, міоми, поліпів, або за встановлення внутрішньоматкової спіралі.

Як лікують дисменорею

Терапію дисменореї вибирають, виходячи з її типу. Для первинної використовують знеболювальні засоби, дія яких спрямована на зменшення кількості простагландинів. Найбільш ефективними вважають препарати на основі напроксену, ібупрофену та меклофенамової кислоти. Лікар може призначити вживання протизаплідних таблеток, якщо немає протипоказань і жінка не планує вагітність. Вони інгібують овуляцію та зменшують скорочення матки, внаслідок чого менструація стає менш болісною.

За вторинної дисменореї вживання знеболювальних зазвичай є неефективним. Для усунення симптомів необхідно провести терапію основного захворювання, яке є першопричиною сильного болю. Якщо характер больових відчуттів під час менструації змінився, варто звернутися до фахівця для діагностики. Полегшити симптоматику дисменореї можна за допомогою гарячої ванни або грілки. Масаж нижньої частини живота круговими рухами і вправи на розтяжку також мають сприятливий вплив. Додатково варто додати до раціону продукти, багаті цинком, вітамінами Е і В1, а також омега-3.

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров'я. Перед застосуванням лікарського засобу необхідно обов'язково проконсультуватись із лікарем та обов'язково ознайомитись з інструкцією на лікарський засіб.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую