Гаряча тема:
- Війна
Від ботулізму рятують хмельничанку, яка отруїлася домашньою консервою
Наразі вона перебуває у важкому стані в реанімації Хмельницької інфекційної лікарні.
У Хмельницькому зафіксували випадок ботулізму. Як зазначають в Хмельницькому обласному центрі контролю та профілактики хвороб, цього року це ботулізм на Хмельниччині діагностували вперше.
На ботулізм захворіла жінка літнього віку. Наразі вона перебуває у важкому стані в реанімації Хмельницької інфекційної лікарні.
За інформацією Хмельницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, попередньою причиною стало споживання м'ясної консерви домашнього приготування. Наразі лікарі рятують її життя, зокрема уже ввели протиботулінічну сироватку.
Епідеміологи нагадують, що ботулізм – небезпечне харчове отруєння, яке може виникнути при споживанні консервованих харчових продуктів домашнього виготовлення: тушонок, паштетів, рибних консерв, маринованих грибів, баклажанної та кабачкової ікри тощо. Тож закликають з обережністю вживати овочеву, м'ясну та рибну консервацію.
Паличка ботулізму, яка роками «живе» в землі, потрапляє в консервацію із неретельно обробленими продуктами, і починає розвиватися саме в герметично закритій банці при відсутності кисню. Варто додати, що ботулотоксини не змінюють запаху чи кольору продуктів. Тому краще консервовані тушонки чи гриби перед споживанням піддати термічній обробці: просмажити або відварити протягом 30 хвилин. Токсин під дією температури руйнується.
Потрапивши в організм людини, паличка починає продукувати ботулінічний токсин, який вражає центральну нервову систему. Розлади кишкового тракту, блювота, болі в кишківнику, сухість в роті, втрата гостроти зору – ознаки ботулізму, які виникають від кількох годин до 5 днів від моменту споживання неякісного продукту. Саме тому за таких ознак варто терміново звернутися до лікаря.Чим раніше людині нададуть допомогу і введуть протиботулінічну сироватку, тим вищі шанси вижити. Адже це захворювання смертельне і самолікування недопустиме.
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: