ye-logo.v1.2

П’ять відділень городоцької райлікарні вже зараз готові стати міжрайонними

Здоров'я 4118

У цьому запевняє головний лікар Городоцького району Микола Дралюк

 Днями головного лікаря Городоцького району Миколу Дралюка нагородили Почесною Грамотою Верховної Ради України. “За особливі заслуги перед українським народом, – зазначено у ній. – А також за багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм”. Нечасто наші земляки отримують такі високі нагороди. Після приємної події ми попросили Миколу Дралюка розповісти про стан справ у медицині району.
– Миколо Івановичу, свою роботу на посаді головного лікаря району Ви розпочали з того, що заасфальтували доріжки, розбили клумби, засіяли травою газони.  Ви любите порядок?
– Звісно, люблю. Але справа не лише у цьому. Упорядкувати територію навколо райлікарні  було просто необхідно. Адже це заклад районного масштабу, люди сюди приїжджають з усіх населених пунктів. Кожен гарно вдягається, взуває чисте  взуття. А біля райлікарні можна замаститися або навіть зламати підбори. Хіба це нормально?  Територія  – це обличчя закладу. Й кожен господар, як вдома, так і тут,  хоче, щоб навколо будівлі були порядок і затишок.
– Ви давно планували звести на території лікарні капличку. Зараз ці плани реалізуєте. Якій конфесії надасте перевагу?
– Вона освячена православною церквою Московського патріархату. Але я б хотів, щоб сюди прийшли віруючі усіх конфесій, котрі є в районі. Нехай священики приходять, ставлять ікони. І кожен зможе зайти сюди, помолитися Богу, подумати. Капличка буде завжди відчиненою.
– Свого часу Ви багато уваги приділяли  енергозбереженню. Це дало результати?
– Справді, в райлікарні та багатьох лікувальних закладах району  замінили вікна, обладнали автономне опалення. І сьогодні тепло нам обходиться   вдвічі дешевше. Завдяки цьому маємо додаткові кошти на проведення ремонтів, купівлю апаратури.
– Районна лікарня сьогодні має пристойний вигляд: усе заасфальтовано, пофарбовано, нові вікна. Інші заклади району виглядають так само?
– Так, ремонти проведені майже скрізь. Зараз ми займаємося Сатанівською лікарнею. Вона невеличка, але у курортному містечку лікарня має бути такою, щоб туди було не соромно заходити. Тому ми  затіяли капітальний ремонт.
– У районі є ще одна лікарня – Лісоводська. Свого часу у селі звели чудовий заклад, однак сьогодні він майже порожній. Які плани щодо цієї лікарні?
– Зараз це питання вивчаємо, адже справді, ми використовуємо лише третину приміщення. На мою думку, це хороше місце для хоспісу або подібного до нього закладу.
– Нещодавно в інтерв’ю нашій газеті головний хірург області, професор Анатолій Суходоля зазначив, що  він мріє про те, щоб в кожному районі виконували  операції з ендопротезування. Крім Хмельницького,  їх роблять в Кам’янці-Подільському, на черзі Шепетівка. Чи готовий до цього Городок?
– Так, ми готові виконувати такі операції. І головний ортопед-травматолог області Юрій Павлішен  обіцяє нас підтримати у цьому починанні. Для Городка це – найближче майбутнє.
– Зараз багато говориться про оптимізацію лікувальних закладів. Насамперед, про те, що не в усіх райлікарнях працюватимуть хірургічні, травматологічні, пологові відділення. Чи не загрожує таке скорочення Городку?
– У нас хороша база: є потрібне обладнання, професійні лікарі. Операційна активність теж висока. Те ж стосується і пологового відділення. Щороку ми приймаємо 450-500 пологів. Торік відділення оновили, і воно відповідає усім сучасним стандартам. До нас приїжджають народжувати з інших районів і навіть з Тернопільщини. Взагалі, травматологічне, хірургічне, гінекологічне, пологове та кардіологічне відділення  вже зараз готові стати міжрайонними. Вони вже приймають пацієнтів не лише з Городоччини.
– У планах реорганізації галузі – створення амбулаторій сімейної медицини, які обслуговуватимуть по кілька сіл. На Ваш погляд, фельдшерсько-акушерські пункти потрібно скорочувати?
– Як господарник я би сказав “так”, але як людина – проти закриття ФАПів. У маленьких селах живуть, здебільшого, старші люди, і саме їм найпотрібніша медична допомога. І ми не можемо залишити без такої до  помоги жодного мешканця району. Щодо амбулаторій сімейної медицини, то їх в районі створено сім.
– Малоінвазивні операції сьогодні вже нікого не дивують, їх виконують і в обласному центрі, і в кількох райлікарнях. Коли до них додасться Городок?
– Ми підготували місце для лапароскопічного комплексу. Й до кінця року обласне управління охорони здоров’я обіцяло нам посприяти у його придбанні. Хірурги готові виконувати лапароскопічні операції, потрібна лише апаратура.


Коментарі:

Alla 26.10.2010 10:09

Дралюк молодець! Всі одразу побачили зміни на краще, побільше б таких керівників, то Городок був би справді СУПЕРОВИМ!!!

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую