ye-logo.v1.2

У хмельницькій міліції проводять службове розслідування з приводу затримання майданівця

Кримінал 2879 3
Начальник міліції Онісьєв заперечує побиття майданівця
Начальник міліції Онісьєв заперечує побиття майданівця. Фото: автора

З відділку Денис Цапенко потрапив у лікарню, у нього струс мозку. Він заявляє, що його побили правоохоронці.

У Хмельницькому працівники міліції затримали майданівця Дениса Цапенка, який займається продажем будівельних матеріалів на вулиці Прибузькій. У чоловіка на торгівлю в цьому місці немає жодних дозвільних документів, 6 серпня суд саме має вирішувати долю його торгової лавки. Коли правоохоронці вчора, 4 липня, складали адмінпротокол на продавця через торгівлю у невстановленому місці, нагодився власник “бізнесу” Денис. Чоловік хотів забрати свої мішки з цементом та піском, а правоохоронці намагалися їх вилучити. Відтак Дениса забрали у відділок міліції.

Денис Цапенко не розуміє, на якій підставі його затримали правоохоронці і заявляє, що працівники міліції його ще й жорстоко побили. Зараз він у лікарні, розповідає, що у нього пошкоджена кайданками права рука, перетиснуті нервові закінчення, шишки на потилиці, струс мозку. За його словами, били троє правоохоронців.

“Спецзасіб - кайданки міліціонери застосували так, що я мало не залишився без правої руки. Загрузили мене в машину, по дорозі били, я майже втрачав свідомість. З міськвідділку міліції мене забрали на ношах лікарі швидкої. Я був напівпритомний. Міліціонери наді мною знущалися, - каже Денис Цапенко. - Я приїхав забрати свою власність. Вияснити, чи можна торгувати на тому місці, я мав 6 серпня у суді, але тепер лікуюся”.

Денис показує сліди від наручників. Фото: Фейсбук.

Як розповіли у міліції, Денис Цапенко розмістив на вулиці Прибузькій кіоск, де торгував цементом і піском, близько трьох місяців тому і не мав на те дозволу.

“Торгівлю здійснювали наймані працівники без будь-яких документів. Згідно з рішенням сесії міської ради, це місце не призначене для роздрібної торгівлі. До відділку міліції надходило два звернення: 26 червня від комунального підприємства “Спецкомунтранс” з приводу законності продажу будматеріалів, які заважають вивозу сміття, а також 9 липня від заступника Хмельницького міського голови Капури про вжиття заходів щодо самовільного зайняття території міста”, - сказав т.в.о начальника хмельницького міського відділу міліції Валерій Онісьєв.

За словами міліціонера, стосовно одного з найманих працівників складено адмінпротокол за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушеня “Торгівля з рук у невстановлених місцях”, які зараз на розгляді у міськрайонному суді. Санкція статті передбачає стягнення штрафу з конфіскацією предметів торгівлі. Крім того, управлінням з питань екології та благоустрою документувались два адміністративні правопорушення за статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення “Порушення правил благоустрою”.

“4 серпня правоохоронці документували черговий факт продажу цементу. Відносно продавця склали адмінпротокол за статтею 160 Кодексу України про адміністративні правопорушеня “Торгівля з рук у невстановлених місцях”, оскільки частина друга передбачає обов'язкову конфіскацію предметів торгівлі. Працівники міліції почали робити опис та вилучення цементу. В цей момент під'їхав Цапенко на вантажному автомобілі, щоб забрати цемент. При цьому ображав міліціонерів нецензурними словами та перешкоджав вилученню, тобто чинив злісну непокору законним вимогам працівників міліції”, - пояснив Валерій Онісьєв.

Як зазначив головний міліціонер міста, оскільки Цапенко почав вантажити цемент і не реагував на зауваження правоохоронців, вони відповідно до статті 13 та пункту 4 статті 14 Закону України “Про міліцію” застосували заходи фізичного впливу: загин руки за спину та спецзасіб — кайданки. Його доставили до хмельницького міськвідділку міліції, де склали адмінпротокол за статтею 185 Кодексу України про адміністративні правопорушеня “Злісна непокора законному розпорядженню або вимозі працівника міліції, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону, військовослужбовця”.

“Цапенко поводився зухвало, симулював поганий стан, звинувачував працівників міліції у побитті, лягав на підлогу. На його вимогу викликали “швидку”. Та медики допомоги не надавали, але шпиталізували у районну лікарню”, - пояснює міліціянт Онісьєв.

Начальник міліції заперечує, що його підопічні били майданівця, нині проводиться службове розслідування, матеріали будуть спрямовані у прокуратуру для надання оцінки діям правоохоронців. У той час Денис Цапенко, шокований ставленням до нього стражів порядку, хоче притягнути винних до відповідальності та уже написав свою заяву до прокуратури.

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую