ye-logo.v1.2
20 Січня, 2020

У Хмельницькому засудили трьох іноземців, які намагалися продати уран

Олександр НІКІТІН Кримінал 1490
Збіднений металічний уран містився у розрізаному корпусі радіаційної головки
Збіднений металічний уран містився у розрізаному корпусі радіаційної головки. Фото: ufactor.ru

Був ще і четвертий обвинувачуваний, справу щодо якого закрили внаслідок його смерті.

Їх заарештували ще наприкінці серпня 2013 року. І, якщо вирок Хмельницького міськрайонного суду не змінить суд вищої інстанції, то на волі громадяни Молдови, Вірменії та Білорусі вийдуть у 2021 році. Адже саме рішенням хмельницького суду чоловіків позбавили волі на 8 років за те, що вони намагалися продати радіоактивні матеріали.

Був у цій справі ще один іноземець, але… він не дожив до суду, тому кримінальне провадження ухвалою суду від 22 грудня цього року було закрите.

Обвинувачений громадянин Вірменії мав доступ до радіоактивних матеріалів, а тому, коли отримав пропозицію від білоруса та росіянина, які пообіцяли молдованину домовитися з ним, погодився надати радіоактивний матеріал для його демонстрації та продажу невстановленій досудовим слідством особі на ім'я Олександр.

Із 23 по 27 серпня 2013 року четверо іноземців домовлялися між собою щодо місця доставки радіактивного матеріалу в Київ, порядку та умов його подальшого переміщення для демонстрації та реалізації до невстановленого досудовим слідством покупця на території Хмельницької області. І 27 серпня 2013 року, при невстановлених обставинах, вірменин отримав радіоактивний матеріал - збіднений металічний уран, який містився у розрізаному корпусі радіаційної головки гамма-дефектоскопу типу «Гаммарид» (2,7 кілограми), щоб передати його мешканцю Молдови.  Передача відбулася біля станції метро «Житомирська», після чого росіянин та молдованин вирушили на Хмельниччину. 

Прибувши на паркову неподалік села Гелетинці Хмельницького району, вони зустрілися з чоловіком на ім’я Олександр. Продемонструвавши товар,  виникла необхідність ще на одну зустріч, а тому іноземці поїхали в бік Волочиська. І на посту ДАІ у Війтівцях Волочиського району їх затримали працівники Служби безпеки України, які й вилучили збіднений металічний уран, загальною вагою 2,7 кілограми.

Рішенням суду усіх чоловіків засуджено на вісім років. Натомість замовника, який мав придбати уран, так і не встановили.

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую