ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухайте радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Апеляція залишила без змін вирок льотчику, який таємно працював на Росію

Кримінал 1917
Апеляційний суд Хмельницької області залишив без змін вирок обвинуваченому у державній зраді
Апеляційний суд Хмельницької області залишив без змін вирок обвинуваченому у державній зраді. Фото: kma.court.gov.ua

Протягом 3 місяців ухвалу можуть оскаржити в касаційній інстанції.

Ще 6 червня 2017 року Хмельницький міськрайонний суд виніс вироку заступника командира авіаційної ескадрильї по роботі з особовим складом бригади тактичної авіації ПС ЗСУ, що дислокується у Старокостянтинові. як повідомляють в апеляційному суді області, тоді чоловіка визнали винним у держраді та призначити йому покарання у виді позбавлення волі строком на 12 років. Сьогодні, 26 березня, апеляційний суд Хмельницької області залишив без змін вирок обвинуваченому.

«За вироком суду, військовослужбовець Збройних сил Ураїни з червня по вересень 2014 року вчинив державну зраду у формі шпигунства – передав представникам Російської Федерації відомості, що становлять державну таємницю, та допомагав їм у проведенні підривної діяльності проти України, шляхом підготовки, планування та спроби виконати злочинне завдання щодо заволодіння військовим літаком», - зазначають в апеляційному суді.

Додають, що у серпні – вересні 2014 р. він тричі смс-повідомленнями писав своєму брату, громадянину РФ, таємну інформацію про завдання спеціальних розвідувальних бойових польотів у зону проведення АТО, що дало змогу іноземній державі вплинути на хід спецзавдань.

«А 8 вересня цього року, пролітаючи над Шосткою Сумської області, відмовився виконувати вимогу штурмана екіпажу, ухилився від запланованого маршруту польоту і направив літак до лінії державного кордону України і Російської Федерації. При цьому, порушивши режим «мовчання», намагався встановити контакт у радіоефірі з невстановленими особами, однак, не отримавши відповіді, вивів літак на заплановану лінію польоту і закінчив його у Миргороді Полтавської області. За кілька днів через наявність підстав для скасування доступу до державної таємниці його усунули від здійснення польотів, тож закінчити завдання іноземної держави щодо заволодіння літаком і перельоту ним на територію РФ чи на тимчасово окуповану територію України – АР Крим, йому не вдалося», - стверджують у прес-службі суду.

Обвинувачений разом з адвокатом вирок оскаржили в апеляційному суді області, заявивши, що його слід скасувати, а провадження закрити, бо в діях екс-офіцера немає складу злочину, передбаченого частиною 1 статті 111 КК України – «Державна зрада». Свої вимоги аргументували, зокрема, тим, що суд першої інстанції в основу вироку поклав кілька недопустимих доказів, також обвинувачений стверджував, що слідчий змусив його дати зізнавальні показання, чинивши на нього психологічний тиск.

Натомість прокурор подав заперечення на апеляційну скаргу, вважаючи вирок суду законним та обґрунтованим. Таку ж думку висловила і колегія суддів апеляційної інстанції, спростувавши в судовому засіданні доводи сторони захисту, і визнавши посилання на психологічний тиск, що, нібито, чинився на військовослужбовця, голослівним. Тому вирок Хмельницького міськрайонного суду залишили без змін.

 

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую