ye-logo.v1.2
8 Грудня, 2019

На суд у справі блогера «Квадрата» вперше з’явився потерпілий

Володимир ХОЛОД Кримінал 1742

Підписатися на канал "Є" в Youtube

А ось підозрюваний у побитті учасника АТО не приїхав.

Сьогодні, третього грудня, у Хмельницькому міськрайонному суді мали розпочати підготовче засідання у справі блогера Артура Сороченка та учасника АТО Володимира Баули. Нагадаємо, влітку в мережі з’явилися відео, де Сороченко вдарив Баулу, який казав, що Росія воює з Україною.

Попередні ж судові засідання переносилися, оскільки Володимир Баула не з’являвся на них (одне перенесли і через неявку підозрюваного). Як сьогодні пояснив потерпілий, спочатку він не знав про суд, а потім за різних обставин не міг з’явитися. Та на запитання журналістів чи буде вже з’являтися на засідання, сказав: «Так». Також дав своє визначення блогеру на прізвизька «Квадрат» або «Малиш». «Через таких як Сороченко починався 2014 рік і ці всі сепаратистські рухи. Ми це все бачили і з друзями тоді були в Луганській області з батальйоном «Золоті ворота», - сказав Володимир Баула.

Сороченко на одному з засідань казав, що владнав конфлікт із потерпілим. «Ми потисли руки, я вибачився. Думаю, цього достатньо. У нас виник побутовий конфлікт з людиною, розкаююсь у тому, що вийшло», - пояснював тоді підозрюваний у хуліганстві. Та сьогодні Володимир Баула, після засідання, сказав журналістам, що Сороченко жодного разу перед ним не вибачався.

Минулого разу, 15 листопада, під стінами суду зібралися громадські активісти та хтось облив Сороченка фарбою. Сьогодні ж його чекали ще більше людей. Утім, не дочекалися. Скандальний блогер не з’явився.

Біля суду на появу Артура Сороченка чекали десятки людей. Але він не приїхав.

Адвоката Артура Сороченка Анатолій Стасишин пояснив суду, що його підзахисний не приїхав, оскільки перебуває на обстеженні в Житомирському обласному протитуберкульозному диспансері (надавши відповідну довідку). Та заявив клопотання, щоб підготовче засідання перенесли. Клопотав і про інше, щоб таке засідання проходило дистанційно – в режимі відеоконференції. Мовляв, Артур Сороченко буде брати участь у ньому з приміщення Бердичівського суду (у цьому місті Житомирської області мешкає скандальний блогер). Суддя Олександр Трембач одразу ж прийняв рішення – відкласти підготовче засідання та призначити його на 24 грудня. А ось в якому режимі його проводити… пішов вирішувати у нарадчу кімнату.

Поки Трембач приймав рішення, у залі судового засідання почалися словесні перепалки між громадськими активістами, які прийшли до суду, та адвокатом Сороченка. «Для вас це нормально, що захищаєте сепаратиста?, - запитували в Стасишина. – Ви може проявити свою громадянську позицію чи ні?». Пан Анатолій намагався відповідати на деякі питання. Утім, нові питання лунали швидше, ніж відповіді. А потім… повернувся суддя Трембач.
І рішення – відмовити у клопотанні про дистанційне засідання. Отже, Артур Сороченко має з’явитися до Хмельницького міськрайонного суду 24 грудня.

Потерпілий Володимир Баула вперше прийшов до суду. Казав, що прийде і наступне засідання.

Нагадаємо, блогеру інкримінують вчинення злочину за частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України, яка передбачає штрафом від 8 500 до 17 тисяч гривень, або арешт на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до п'яти років. Потерпілий учасник АТО Володимир Баула вважає, що Сороченко має понести покарання, яке передбачено законодавством. А про сам інцидент, який стався з ним влітку, розповів, що все було на початку липня цього року та розпочалося з того, що блогер почав чіплятися до нього через каблучку на пальці у вигляді тризуба.

Читайте новини на нашому Телеграмі

Коментарі:

До теми

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую