ye-logo.v1.2
«Єдині новини» на Хмельниччині та Україні. Для цього натисніть на трансляції хмельницьких і всеукраїнських телеканалів, або слухате радіо khm-radio.ye.ua чи radio.ye.ua
"Єдині новини" на Українському радіо

Суд над Романом Миколаївом: зросли суми цивільних позовів

Кримінал 4473
Завершення розгляду справи Романа Миколаїва вже не вперше переноситься через уточнення цивільних позовів
Завершення розгляду справи Романа Миколаїва вже не вперше переноситься через уточнення цивільних позовів. Фото: з архіву редакції

Ольга Захарчук переконана, що завдана її доньці моральна шкода є значно більшою.

Сьогодні, 9 жовтня, Хмельницький міськрайонний суд продовжив розгляд справи колишнього директора міського департаменту освіти та науки Романа Миколаїва, якого звинувачують у скоєнні смертельної аварії. Цього разу одній з потерпілих сторін вдалося уточнити, скільки вона хоче стягнути моральної та матеріальної шкоди з обвинуваченого й міського департаменту освіти та науки. Втім, до завершення справи суд так і не наблизився.

Фактично нинішнє судове засідання було присвячене уточненню позивних вимог Ольги Захарчук — матері травмованої під час аварії дівчинки. За її словами, у попередньому цивільному позові були допущені неточності. Раніше завдану дитині моральну шкоду оцінили у 50 тисяч гривень.

«Ця сума не відповідає тим моральним стражданням, які відчувала та продовжує відчувати моя донька. Донедавна я мала надію на швидке одужання дитини, — каже Ольга Захарчук. — Але внаслідок нервового потрясіння та перенесених травм, вона прокидається ночами, у неї знов на 70 відсотків впав зір. Крім того, на вулиці її переслідують відчуття розгубленості та тривоги. Дитина боїться сідати в автотранспорт, за кермом якого перебуває чужа людина».

Тому представниця потерпілої збільшила суму цивільного позову щодо відшкодування моральної шкоди з 50 тисяч гривень до 150 тисяч гривень. Вона хоче стягнути 100 тисяч гривень з Романа Миколаїва та 50 тисяч з департаменту освіти та науки Хмельницької міської ради.

«Оскільки Роман Миколаїв вже сплатив 55 тисяч 500 гривень, з нього потрібно стягнути 44 тисячі 500 гривень моральної шкоди та 19 тисяч 779 гривень матеріальної шкоди. А позовні вимоги до мототранспортного страхового бюро — прошу залишити без розгляду», — зазначила Ольга Захарчук.

Відповідачі отримали уточнений цивільний позов лише під час нинішнього засідання. Тому суддя Володимир Навроцький запитав, чи вони потребують часу на ознайомлення з цими вимогами. Роман Миколаїв та його адвокат відмовилися від відкладення розгляду справи й поклалися на думку органу правосуддя. Однак представниця департаменту освіти та науки все ж попросили дати час для ознайомлення з уточненим цивільним позовом.

Крім того, під час судового засідання представник доньки та дружини загиблого в аварії Олександра Манзюка надав оригінали й копії документів, щоб з ними могли ознайомитися відповідачі: Роман Миколаїв, представники департаменту освіти та науки і мототранспортного страхового бюро. Вони стосуються заявлених у грудні минулого року мільйонних позовів щодо відшкодування моральної та матеріальної шкоди.

Тому Володимир Навродський ухвалив перенести розгляд справи на 23 жовтня.

Нагадаємо, завершення розгляду справи Романа Миколаїва вже не вперше переноситься через уточнення цивільних позовів. Так судове засідання проходило 2 вересня. Тоді Ольга Захарчук вперше зачитала уточнений позов. Однак тоді виникли питання щодо точності заявлених розмірів завданої моральної та матеріальної шкоди.

Також нагадаємо, смертельна дорожньо-транспортна пригода за участю тодішнього очільника міського департаменту освіти та науки Романа Миколаїва сталася вночі 29 травня 2018 року на Вінницькому шосе. Сидячи за кермом службового авто «Nissan Leaf», він зіткнувся з вантажівкою «Камаз», яка зупинилася на узбіччі. Під час аварії загинули його цивільна дружина Наталя Докторук та інший пасажир Олександр Манзюк. Також травмувалися п’ятеро людей, серед яких — троє дітей. Зокрема, дев’ятирічна донька Наталі Докторук.

Читайте також: На Хмельниччині судитимуть підозрюваного в смертельній ДТП

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення

Гаражі: продаж/оренда

  Так  Ні, дякую