Гаряча тема:
- Війна
Побиття учасника АТО з Хмельницького: блогер Сороченко визнав свою провину
Однак матеріали справи суд повернув місцевій прокуратурі.
Сьогодні, 1 грудня, у Хмельницькому міськрайонному суді відбулося підготовче засідання у справі побиття місцевого учасника російсько-української війни бердичівським блогером Артуром Сороченком (Квадратом). Понад рік з різних причин обвинувачений не з’являвся на розгляд справи. Однак нині він все ж постав перед судом. Щоправда, за допомогою відеозв’язку, адже Артур Сороченко наразі перебуває у житомирському слідчому ізоляторі. Його звинувачують у вчинені іншого кримінального правопорушення.
Хоча Артур Сороченко взяв участь у нинішньому засіданні, потерпілий Володимир Баула не з’явився до суду. Прокурор Віталій Гринчук повідомив, що той нещодавно отримав тілесні ушкодження й перебуває у травматологічному відділенні лікарні. Однак Володимир Баула не заперечив, щоб підготовче засідання відбулося без його присутності.
Визнання провини та клопотання адвоката
Тож спершу суддя Олександр Трембач запитав у Артура Сороченка причини його систематичної неявки до суду. Той відповів, що перебував на лікуванні, про що свідчать раніше надані суду довідки.
«Ви надавали довідки, що зверталися за лікарською допомогою. Проте жодного разу не надали «лікарняного» та виписного підпису, що перебували на лікарняному. Щодо цього у вас є якісь документи?», — запитав Олександр Трембач.
Натомість блогер сказав: «У мене підписи, ваша честь, десь мають бути. У лікарні вони є», — зазначив обвинувачений.
Також Артур Сороченко заявив, що повністю визнає свою провину у вчинені, інкримінованого йому правопорушення. З огляду на це, він попросив провести розгляд справи за спрощеною процедурою.
Артур Сороченко (на екрані телевізора) цього разу постав перед судом за допомогою відеозв’язку. Фото: автора
А його адвокат Анатолій Стасишин звернувся до суду з двома клопотаннями. Перше стосувалося повернення його підзахисному паспортів. Про це він прохав вже кілька разів, але у березні суддя ухвалив повернутися до цього питання лише за присутності Артура Сороченка на підготовчому засіданні. Друге клопотання стосувалося скасування грошового стягнення за неповагу до суду.
«На Сороченка було накладено 4 тисячі 236 гривень за неявку до суду без поважних причин. Ухвала була винесена 7 вересня, — каже Анатолій Стасишин. — Тоді у мене на руках не було документального підтвердження, що Сороченко хворіє. Однак за кілька днів я отримав листок непрацездатності. У ньому вказано, що Сороченко через хворобу не зміг прибути до суду. Тому прошу скасувати грошове стягнення».
Повернення обвинувального акту прокуратурі: що вирішив суд
За словами судді Олександра Трембача, Артура Сороченка притягують до відповідальності за частиною 1 статті 269 Кримінального кодексу України (Хуліганство). Проте з 1 липня цього року набули чинності зміни до вітчизняного законодавства. Як наслідок, вчинене блогером кримінальне правопорушення перетворилося у кримінальний проступок. Нині його дії вважаються нетяжким злочином, тому за їх вчинення не передбачено позбавлення волі — лише штраф або обмеження волі. Відповідно розслідування та розгляд судом таких проступків дещо відрізняється від кримінальних правопорушень.
Тому Віталій Гринчук заявив, оскільки до 1 липня не було проведено підготовчого засідання у цій справі, її потрібно повернути прокуратурі. А далі — передати сектору дізнання поліції, щоб правоохоронці провели нове розслідування. Лише після того цю справу можна розглянути у суді.
Ні Віталій Гринчук, ні Артур Сороченко зі своїм захисником не заперечили проти повернення справи прокуратурі. Тому суддя видалився у нарадчу кімнату.
Повернувшись, Олександр Трембач зачитав постанову Хмельницького міськрайонного суду. Згідно з ним, обвинувальний акт проти Артура Сороченка буде повернено Хмельницькій місцевій прокуратурі. Натомість клопотання Анатолія Стасишина щодо повернення його клієнтові паспортів та скасування понад чотирьох тисяч гривень штрафу суддя залишив без задоволення.
Крім того, Олександр Трембач постановив надіслати до територіального управління Державного бюро розслідувань, яке розташоване у Хмельницькому, копії документів щодо підстав відсутності Артура Сороченка 7 вересня на судовому засіданні. Правоохоронці мають розглянути можливість притягнення до відповідальності посадових осіб державних і комунальних органів, які видали ці документи.
«На цю постанову можна подати апеляцію впродовж семи днів з дня її оголошення», — наприкінці зазначив суддя.
Нагадаємо, у вересні цього року в Бердичеві Житомирської області працівники поліції затримали членів угруповання, які незаконно утримували громадян проти їх волі. До його складу входив й Артур Сороченко. Правоохоронці стверджують, що зловмисники проводили прямі трансляції, під час яких були своїх жертв, і за це отримували кошти.
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області 12 вересня обрав запобіжний захід Артурові Сороченку у вигляді тримання під вартою.
Також нагадаємо, що побиття учасника російсько-української війни Володимира Баули сталося у липні минулого року. Проте обвинувачений Артур Сороченко з листопада минулого року не з’являвся до Хмельницького міськрайонного суду. Тоді місцеві активісти облили одіозного блогера чорною фарбою.
Читайте також: Стрілянина у Городку: в поліції прокоментували інцидент
Тільки зареєстровані користувачі мають змогу залишати коментарі!
Будь ласка, зареєструйтеcя або виконайте вхід під своїм акаунтом!
Переваги зареєстрованих користувачів
Зареєстровані користувачі користуються перевагами: