ye-logo.v1.2

Блогер Артур Сороченко в СІЗО: у Хмельницькому його планують судити дистанційно

Кримінал 3672
У бердичівському суді адвокат Сороченка переконував, що той займався акторським мистецтвом
У бердичівському суді адвокат Сороченка переконував, що той займався акторським мистецтвом. Фото: з архіву редакції

За його словами, на Житомирщині його фактично судять за «творчість».

Сьогодні, 5 вересня, Хмельницький міськрайонний суд провів чергове засідання у справі Артура Сороченка (блогера «Квадрата»), якого звинувачують у побитті учасника російсько-української війни. Тепер на заваді обвинуваченому приїхати до суду стало не тривале лікування, а перебування у слідчому ізоляторі у Житомирській області.

Отож, на судове засідання традиційно не з’явилися ні потерпілий Володимир Баула, ні обвинувачений Артур Сороченко. Проте цього разу також був відсутній його захисник Анатолій Стасишин.

Як зазначив суддя Олександр Трембач, адвокат вранці цього дня надіслав лист з проханням перенести розгляд справи на інший день. Причиною цього стали проблеми зі здоров’ям.

«Також 2 жовтня Анатолій Стасишин телефонним дзвінком повідомив мене, що у Житомирській області правоохоронці затримали Артура Сороченка в рамках іншого кримінального провадження. Тепер він перебуває у слідчому ізоляторі. Тому його захисник просить розглянути можливість проведення судового засідання у форматі відеоконференції», — зазначив Олександр Трембач.

Прокурор Віталій Гринчук погодився провести наступне засідання у форматі відеоконференції. Тому Олександр Трембач ухвалив призначив розгляд справи на 29 жовтня.

Незаконне позбавлення людей волі й акторське мистецтво: за що судять Сороченка на Житомирщині

Те, що наразі Артур Сороченко перебуває у СІЗО підтверджує ухвала Бердичівського міськрайонного суду Житомирської області від 12 вересня. Орган правосуддя вирішив взяти його під варту до 7 листопада. У Житомирській області одіозного блогера звинувачують у вчиненні злочину за частиною 2 статті 146 (Незаконне позбавлення волі або викрадення людини) Кримінального кодексу України.

Згідно з текстом цієї ухвали, Артур Сороченко разом зі спільниками утримували людей проти їх волі. Вони завдавали потерпілим страждань під час прямих трансляцій в ютубі. За це вони отримували гроші.

Обвинувачений підтвердив, що такі відео він знімає впродовж трьох років. Проте він заперечив, що когось утримував проти волі. За його словами, ніякого насильства проти людей не чинив, а всі учасники прямих трансляцій є акторами й все проходило за сценаріями, 80 відсотків з яких Артур Сороченко писав самостійно. Щодо тримання його під вартою блогер не заперечив. Проте просив призначити йому домашній арешт.

«Як зазначив його захисник, під час зйомок відеострімів обвинувачений займався акторським мистецтвом, бо він в душі є актором і сценаристом. Це є його покликанням. За перегляд таких відеострімів глядачі його каналу в ютуб сплачували кошти. Зазвичай вони надходили з-за кордону й таким чином вони підіймали економіку України. Також адвокат звернув увагу на те, що потерпілий наразі ніяких претензій до його підзахисного не має, адже отримав кошти як компенсацію за спричинену йому матеріальну та моральну шкоду, і взагалі просить закрити кримінальне провадження», — йдеться в ухвалі з посиланням на свідчення адвоката Артура Сороченка.

Нагадаємо, Артур Сороченко з листопада минулого року не з’являється до Хмельницького міськрайонного суду. Офіційною причиною цього є тривале лікування у різних медзакладах.

Наприклад, останнє судове засідання у цій справі проходило 7 вересня. Правоохоронці мали доставити Артура Сороченка з Бердичева до хмельницького суду. Проте його не знайшли за місцем проживання, бо він офіційно був у Києві на лікуванні. Тому Хмельницький міськрайонний суд ухвалив оштрафувати обвинуваченого за неповагу до правосуддя.

Також нагадаємо, що саме побиття учасника російсько-української війни Володимира Баули сталося у липні минулого року. За це Артурові Сороченку інкримінують вчинення злочину передбаченого частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України (Хуліганство).

Читайте також: Хмельницький суд вирішував, чи директор місцевого магазину винен у порушенні карантину

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Останні оголошення
  Так  Ні, дякую