ye-logo.v1.2

Продаж підроблених COVID-19-сертифікатів у Хмельницькому: серед підозрюваних підприємці та лікарка

Кримінал 3037
Двоє підозрюваних займаються у Хмельницькому бізнесом, пов
Двоє підозрюваних займаються у Хмельницькому бізнесом, пов'язаним з туризмом і працевлаштуванням за кордон. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області

В СБУ кажуть, що на торгівлі сертифікатами про вакцинацію підозрювані щомісяця заробляли понад 300 тисяч гривень.

У Хмельницькому правоохоронці викрили незаконний бізнес з продажу фальсифікованих міжнародних сертифікатів про вакцинацію від коронавірусу. Організували його двоє місцевих підприємців і медик з Рівненщини. Зокрема, їх послугами користувалися посадовці та правоохоронці.

За інформацією сектора комунікації поліції Хмельницької області, у злочинну групу входило троє людей. Серед підозрюваних двоє хмельницьких підприємців: 39-річна жінка зі сфери туризму й 49-річний чоловік, який надавав послуги з отримання віз і працевлаштування за кордоном. Саме вони займалися торгівлею фальшивих свідоцтв про вакцинацію. Натомість їх спільниця з Рівненської області відповідала за їх належне оформлення та внесення інформації у бази даних.

«Міжнародні свідоцтва про вакцинацію від COVID-19 мали всі ознаки офіційного документа: видані та підписані уповноваженою особою і завірені печаткою за встановленою формою. Також були зареєстровані у системі «еHealth» Міністерства охорони здоров’я України та під’єднані до застосунку «Дія». Це забезпечувала третя підозрювана — очільниця центру первинної медико-санітарної допомоги однієї зі сільських рад на Рівненщині», — зазначили представники сектора комунікації поліції Хмельницької області.

Хмельничани мали спільницю — очільницю центру первинної медико-санітарної допомоги з Рівненщини. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області

Хмельничани мали спільницю — очільницю центру первинної медико-санітарної допомоги з Рівненщини. Фото: сектора комунікації поліції Хмельницької області

У пресслужбі управління Служби безпеки України у Хмельницькій області додають, що вартість підробленого міжнародного свідоцтва становила з 1 тисячі 800 гривень, а внесення відомостей про вакцинацію до баз даних без її проведення — 150 євро. Щомісяця підозрювані заробляли понад 300 тисяч гривень.

«Як додаткову опцію, вони пропонували клієнтам турфірми швидке виготовлення «сертифікатів про вакцинацію». Також задокументовано, що послугами зловмисників користувались колишні та нинішні посадовці, правоохоронці та бізнесмени з різних областей України», — зазначили співробітники СБУ.

Правоохоронці провели п’ять санкціонованих обшуків, під час яких вилучили мобільні телефони, ноутбуки та документацію підозрюваних. Наразі триває слідство й розв’язується питання оголошення їм про підозру. У цій справі правоохоронці відкрили провадження за частиною 2 статті 361 (Несанкціоноване втручання в роботу автоматизованих систем групою осіб) Кримінального кодексу України. Якщо їх провину доведуть у суді, їм може загрожувати від трьох до шести років позбавлення волі.

До теми: Покарання за підроблені COVID-сертифікати хочуть посилити: як голосували нардепи від Хмельниччини

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую