ye-logo.v1.2

Напад на хмельницьку журналістку Альону Березу слідство не вважає хуліганством

Кримінал 3975
З часу нападу на Альону березу вже минуло дещо більше як місяць
З часу нападу на Альону березу вже минуло дещо більше як місяць. Фото: з архіву редакції

Поліція розслідує цю подію вже за іншою статтею Кримінального кодексу України.

Співробітники Хмельницького районного управління поліції перекваліфікували кримінальне провадження щодо нападу на місцеву журналістку та громадську активістку Альону Березу. Раніше вони розслідували справу за статтею, пов’язаною з хуліганством. Нині ж дії поки невстановленого нападника розцінюють як погрозу або насильство над журналістом. Кореспонденти сайту «Є» дізналися, що про це думає Альона Береза.

За інформацією Інституту масової інформації, провадження щодо нападу на Альону Березу правоохоронці змінили з частини 1 статті 296 (Хуліганство) на частину 1 статті 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста) Кримінального кодексу України. Про це розповіла начальниця сектору комунікації Головного управління Нацполіції в Хмельницькій області Інна Глега. Вона пояснила, що правоохоронці прийняли таке рішення після проведення низки слідчих й оперативно-розшукових дій. Наразі вони продовжують працювати над встановленням особи нападника.

Альона Береза розповіла сайту «Є», що підтримує ініціативу поліції перекваліфікувати справу. Вона пов’язує напад на неї зі своєю професійною діяльністю. Тому не вважає, що це було звичайне хуліганство.

«Загалом задоволена ходом слідства. Воно рухається, але поки не можу говорити подробиць. Бачимо з адвокатом, що поліція дійсно працює. Також маю постійний контакт з прокуратурою, яка взяла справу під свій контроль», — зазначила Альона Береза.

Довідково. Згідно з Кримінальним кодексом України, за частиною 1 статті 296 (Хуліганство) правопорушнику загрожує від 17 тисяч до 34 тисяч гривень штрафу або до шести місяців арешту, або до п’яти років обмеженням волі.

Якщо ж провину поки невстановленого нападника доведуть за частиною 1 статті 345-1 (Погроза або насильство щодо журналіста), йому можуть призначити значно серйозніше покарання. А саме: до двох років виправних робіт або до шести місяців арешту, або до трьох років обмеження чи навіть позбавлення волі.

Нагадаємо, напад на Альону Березу стався 3 листопада поблизу одного зі спортклубів на вулиці Зарічанській. Там близько 13-ї години бородатий чоловік у масці вилив на неї невідому речовину з різким, неприємним запахом і зник. Опісля співробітники Хмельницького районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за частиною 1 статті 296 (Хуліганство). Журналістці призначили озброєну охорону, а правоохоронці почали встановлювати особу нападника.

На подію відреагувало кілька десятків громадських організацій і спілок країни. Наприклад, Національна спілка журналістів України, Центр демократії та верховенства права, ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення», ГО «Детектор медіа»… Вони спільною заявою закликали Національну поліцію максимально швидко і професійно розслідувати напад на Альону Березу, покарати нападників і замовників.

Через кілька тижнів Альона Береза прокоментувала сайту «Є», що претензій до поліції не має, але з адвокатом наполягатиме на перекваліфікуванні кримінального провадження за «журналістською» статтею. Додала, що не відмовиться від проведення журналістських розслідувань.

Читайте також: Аварія зі загиблою дитиною у Хмельницькому: мотоцикліст оскаржує вирок

Коментарі:

Інформація з інших ресурсів

Популярні новини

Новини Хмельниччини
Останні оголошення
  Так  Ні, дякую